Można już rezerwować pierwsze w Polsce mobilne apartamenty

W Karpaczu stanęły pierwsze mobilne apartamenty sieci Good Spot. W czerwcu trafią do Mrzeżyna. Kolejne miejsca wskażą turyści.

Publikacja: 25.01.2021 16:50

Można już rezerwować pierwsze w Polsce mobilne apartamenty

Foto: Fot. materiały prasowe

Good Spot to pierwsza w Polsce sieć mobilnych apartamentów. Pierwsze stanęły w Karpaczu i już można je rezerwować. W czerwcu pojawią się w Mrzeżynie. Kolejne zostaną rozmieszczone w najatrakcyjniejszych miejscach w Polsce, a te wskażą turyści, wypełniając ankietę na stronie internetowej – czytamy w informacji prasowej.

Good Spot to pomysł „pasjonatów podróży” Przemysława Kwiatkowskiego, Romana Sokołowskiego i Pawła Kołtunowicza, którzy, jak sami piszą, chcieli stworzyć sieć mobilnych hoteli, które pozwolą turystom odkrywać miejsca niezwykłe, na uboczu i nie wywierać przy tym dużego wpływu na środowisko.

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl

– Pomysł narodził się podczas wyprawy kitesurfingowej na Hel w 2017 roku. To wtedy pojawiło się mnóstwo pytań, jak miałby wyglądać przemieszczający się hotel, który wniesie nową wartość na polski rynek w obszarze turystyki – mówi dyrektor ds. rozwoju w Good Spot Przemysław Kwiatkowski, cytowany w komunikacie.

Architektura mobilnych apartamentów „łączy się z przyrodą, nie zaburzając krajobrazu – nie przytłacza formą i nie konkuruje z otoczeniem”.

Ruchome hotele powstają z wycofanych z użytku naczep ciężarówek typu izoterma służących do przewozu żywności, a więc mających dobre właściwości termoizolacyjne. – Dostrzegliśmy w nich naturalny, dobry surowiec. Dajemy im nowe życie. Dawne chłodnie zmieniamy w trzygwiazdkowe pokoje hotelowe. Poddajemy renowacji całą naczepę z systemem jezdnym. Odnawiamy jej elementy techniczne, wzmacniamy całą konstrukcję i uzbrajamy jej podwozie. Dzięki temu każdy pokój rodzi się na nowo i może przejechać kolejne tysiące kilometrów po drogach. Łącząc komfort hoteli z mobilnością, skracamy maksymalnie dystans do natury. Dzięki współpracy z naszymi projektantami i konstruktorami wnętrze nabiera charakteru – wyjaśniają pomysłodawcy Good Spot.

CZYTAJ TEŻ: Booking.com: Apartamenty z gwiazdkami, jak hotele? Dlaczego nie.

Mobilne apartamenty ruszają następnie w drogę do miejsc wybieranych przez urlopowiczów – zimą mogą znaleźć się pod tatrzańskimi szczytami, a latem w nadmorskich kurortach.

Dostępne są w dwóch wariantach – dwuosobowym (17 metrów kwadratowych) i rodzinnym (34 metry kwadratowe), który może pomieścić od czterech do sześciu osób. Są umeblowane (styl minimalistyczny) i dzieją się na część sypialną, kuchenną i wypoczynkową, mają też łazienki i zewnętrzne zadaszone tarasy. Wedle twórców Good Spot nadają się na spotkania biznesowe.

– Osobom, które szukają wyciszenia, ale nie chcą rezygnować z pracy, polecamy wynajęcie mobilnej naczepy restauracyjnej mogącej pełnić funkcję przestrzeni coworkingowej, w której łatwiej będzie skupić się czy przeprowadzić spotkanie online – dodaje współtwórca Good Spot Paweł Kołtunowicz.

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl

– Współpracę z nami mogą nawiązać właściciele gruntów, z którymi rozliczamy się na dwa sposoby – poprzez miesięczną zryczałtowaną opłatę za dzierżawienie gruntu lub procentowy udział w zyskach. Wkładem jest udostępniony teren, dlatego nie wymagamy żadnych nakładów inwestycyjnych – wyjaśnia współzałożyciel Good Spot Roman Sokołowski.

Doba w apartamencie dwuosobowym kosztuje 169 złotych poza sezonem i do 290 złotych w jego szczycie, a w sześcioosobowym odpowiednio 349-590 złotych.

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl

Apartamenty
Florencja mówi stop wynajmowaniu mieszkań turystom
Apartamenty
Miliony dolarów dla szefów internetowych gigantów turystycznych
Apartamenty
Paryż nie chce więcej turystów na Montmartrze, w Marais i pod wieżą Eiffla
Apartamenty
Airbnb w nowej odsłonie. Milion "Airbnb pokojów" - powrót do idei współdzielenia
Apartamenty
Włosi ograniczają wynajmowanie mieszkań turystom. "Mamy teraz Dziki Zachód"