TUI przejmuje klientów i hotele Thomasa Cooka

Bloomberg

– Thomas Cook był od pięciu, sześciu lat chory, a leczenie się nie powiodło. My natomiast jesteśmy wyjątkowo zdrowi – zapewniał podczas prezentowania programu jego biura na Lato 2020 prezes TUI Deutschland Marek Andryszak.

Tak tłumaczył, dlaczego nie należy porównywać TUI z upadłą firmą – relacjonuje branżowy portal FVW. Andryszak przypomniał, że przychody z działalności touroperatorskiej przynoszą Grupie TUI stosunkowo niewielką część wyniku finansowego. Większość (70 procent – red.) koncern zawdzięcza rejsom wycieczkowym, usługom hotelowym, wycieczkom fakultatywnym i innym usługom w wakacyjnych miejscach.

CZYTAJ: TUI szykuje się do przejęcia klientów Thomasa Cooka

Teraz gra toczy się o wykorzystanie możliwości, jakie pojawiły się wraz z upadkiem Thomasa Cooka. – Podpisujemy w tej chwili umowy z hotelami, które wykorzystywał Thomas Cook, a które naszym zdaniem pasują do oferty TUI – informował prezes. Chodzi między innymi o obiekty marek Sentido i Cook’s Club (na przykład na Krecie). Touroperator prowadzi też rozmowy o współpracy z agentami, którzy byli franczyzobiorcami Cooka. TUI przygotował również promocję dla klientów – jeśli mogą się wylegitymować umową na wyjazd z Cookiem, nie muszą wpłacać w TUI zaliczek, żeby zarezerwować sobie wyjazd, mają też prawo zrezygnować z wycieczki bez ponoszenia kosztów odstąpienia od umowy i dostają bon o wartości 50 euro. Według zapewnień Andryszaka, oferta została bardzo dobrze przyjęta.

Generalnie prezes TUI Deutschland nie dostrzega żadnego kryzysu w segmencie podróży zorganizowanych, choć ma pewną uwagę – pisze portal. Jego zdaniem produkt będzie dalej funkcjonował, ale być może trzeba go inaczej nazwać. – Kiedy mówię, że wieczorami lubię spacerować, ludzie się ze mnie śmieją, bo teraz to się nazywa „walking”. Chodzenie na spacery to oczywiście przestarzałe określenie – wyjaśnia. Podobnie jest z nazwą „pakiet turystyczny”. – Ten termin przestał być sexy, być może trzeba pomyśleć nad inną nazwą. Ale sam produkt ma się dobrze – konkluduje.

ZOBACZ TEŻ: TUI Poland przedłuża umowę z Enter Airem

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Itaka Wielką Perłą Polskiej Gospodarki

Itaka jako jedyna firma z branży turystycznej została uhonorowana tytułem Wielkiej Perły Polskiej Gospodarki. ...

Itaka przedłuża przerwę w wyjazdach i daje vouchery na 105 procent

W związku z decyzją o przywróceniu granic, wstrzymaniem międzynarodowego ruchu lotniczego i sytuacją związaną ...

Szykują się nowe strajki w lotnictwie

Na lotniskach Włoch, Francji i Niemiec szykuje się kolejna fala strajków. Linie lotnicze i ...

TFG pierwszy raz wypłacił pieniądze klientom zbankrutowanego biura podróży

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wypłacił pieniądze klientom poszkodowanym w wyniku upadku biura podróży Martin z ...

Tysiące Europejczyków czekają na powrót do domów

Prawie 80 tysięcy obywateli Unii Europejskiej, przebywających w różnych częściach świata, ma problem z ...

Krzysztof Celuch odchodzi z Poland Convention Bureau

Po niespełna ośmiu latach kierowania Poland Convention Bureau Krzysztof Celuch rozstaje się z tą ...