Linie lotnicze groźne dla touroperatorów

Bloomberg

300 milionów euro wart jest w Niemczech rynek sprzedaży pakietów turystycznych tworzonych przez linie lotnicze – szacują tamtejsi eksperci. Konkurencja ze strony przewoźników nie przestaje rosnąć

W Niemczech kolejni przewoźnicy lotniczy uruchamiają własne marki touroperatorskie, dzięki czemu docierają do coraz nowszych grup klientów i wypełniają miejsca w samolotach. Wśród są Ryanair, Sun Express i Eurowings, tania linia należąca do Lufthansy.

Według szacunków ekspertów rynkowych, na których powołuje się portal fvw.com, w Niemczech rynek imprez pakietowanych przez przewoźników lotniczych może generować rocznie nawet 300 milionów euro rocznie, a to już kwota, która daje touroperatorom powody do bliższego przyjrzenia się nowej konkurencji. Jednocześnie organizatorzy nadal zmuszeni są współpracować z przewoźnikami, a to sprawia, że ci ostatni znają szczegółowo ich plany lotów do poszczególnych kierunków turystycznych.

Jednym z głównych graczy w tym segmencie rynku w Niemczech jest pakietujący dynamicznie HLX, prowadzony przez założyciela i byłego już właściciela L’turu. Obecnie dostarcza oferty bez marki (white label) dla takich linii jak Lufthansa, Swiss, Sun Express i Ryanair. Eurowings współpracuje natomiast z Tropo, marką należącą do koncernu mediowego ProSieben-Sat1.

I to właśnie ten ostatni przewoźnik zdaje się mieć największe ambicje w pozyskiwaniu klientów typowo turystycznych. – Naszym celem jest sprzedaż 120 tysięcy pakietów – mówi Katrin Flöther, dyrektor obsługi klienta i produktu w Eurowings. Plany mają zostać zrealizować przez „agresywną politykę cenową” – hotele najwyżej oceniane w portalach społecznościowych będą oferowane za niewielkie pieniądze.

Sun Express jest bardziej ostrożny w prognozach. – W następnych miesiącach chcemy zebrać doświadczenie – mówi Peter Glade, dyrektor sprzedaży. Ryanair planuje natomiast zostać „Amazonem turystyki”, co w oznacza, że włączy do oferty wiele różnych usług turystycznych. Obecnie z Ryanair Holidays na wakacje można polecieć z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec i Hiszpanii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Do Chorwacji z testem lub szczepieniem, ale już bez kwarantanny

Chorwacja znosi kwarantannę, która dotąd obowiązywała przekraczających jej granice obywateli Unii Europejskiej. Warunkiem jej ...

LOT poleci embraerami do Norymbergi

W maju przyszłego roku LOT uruchomi bezpośrednie połączenia z Warszawy do Norymbergi – zapowiada ...

LOT zawiezie latem Polaków do Dubrownika

LOT uruchomią w przyszłym roku nowe połączenie do Dubrownik. Rejsy początkowo będą obsługiwane trzy, ...

Wizz Air wybrał lżejsze fotele

Wizz Air zamówił fotele do 110 swoich airbusów A321neo. Model nazwany Essenza dostarczy firma ...

Lotnisko w Monachium najlepsze w Europie

Porty lotnicze Monachium, Helsinek i Tallina są najwygodniejsze, gdy trzeba poczekać na samolot – ...

Itaka wystartowała ze sprzedażą zimy 2021/2022. Dużo egzotyki

Biuro Podróży Itaka rozpoczęło sprzedaż wyjazdów na przyszłą zimę. W ofercie są dalekie, egzotyczne ...