Brytyjski Jet2.com sprzedaje już przyszłe lato

Fot. AFP

Linie lotnicze Jet2.com i należący do nich touroperator Jet2holidays ogłosiły już program na lato 2021. Znajdzie się w nim prawie 60 kierunków i ponad 1,4 tysiąca lotów tygodniowo z dziewięciu brytyjskich lotnisk.

Jet2.com i Jet2holidays wystartowały już z pełną ofertą na przyszłoroczne lato, donosi brytyjski portal branży turystycznej Travel Weekly. W programie znalazło się prawie 60 kierunków, 365 tras, w tym sześć nowych, które będą realizowane z dziewięciu brytyjskich lotnisk. W szczycie sezonu przewoźnik zaoferuje 1,4 tysiąca lotów tygodniowo.

CZYTAJ TEŻ: Niemiecki TUI kusi agentów prowizją za lato 2021

Ponad 2,5 miliona miejsc będą mieli do dyspozycji turyści, którzy polecą na Wyspy Kanaryjskie, 2,2 miliona na Baleary, 2 miliony do Grecji (łącznie 14 lotnisk) i 1,7 miliona do Turcji. Poza tymi najpopularniejszymi kierunkami Jet2.com i Jet2holidays oferują wypoczynek w lądowej części Hiszpanii, w Portugalii, Francji, we Włoszech, w Chorwacji, Bułgarii i na Cyprze. By zamówić wyjazd, wystarczy zapłacić zaliczkę w wysokości 60 funtów, firma kusi też tysiącami darmowych miejsc dla dzieci.

Sprzedaż ruszyła jednocześnie przez sieć agencyjną, centrum obsługi touroperatora i internet. – Wprowadziliśmy ofertę na lato 2021 wcześniej niż zazwyczaj, by dać klientom i agentom możliwość rezerwacji już teraz – mówi prezes Steve Heapy. Heapy twierdzi, że klienci są spragnieni wakacji w słońcu, mogą więc już zacząć planować kolejny urlop.

ZOBACZ TAKŻE: W niemieckich biurach podróży jest już lato 2021

Jet2holidays to drugi największy touroperator w Wielkiej Brytanii, linie Jet2.com zajmują natomiast trzecie miejsce na rynku. W 2019 roku przychody ze sprzedaży wyjazdów wypoczynkowych wyniosły prawie 3 miliardy funtów. Z informacji na stronie internetowej przewoźnika wynika, że w tym sezonie miał latać co najmniej 110 samolotami i oferować ponad 17,8 miliona miejsc. Klienci mogą wybierać z ponad 6 tysięcy hoteli, z czego ponad 4 tysiące to obiekty zakontraktowane bezpośrednio.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Onam – indyjskie dożynki

Związane z legendą o królu-demonie Mahabali święto Onam, obchodzone w indyjskim stanie Kerala, staje ...

U Cooka wakacje bez zaliczki

Brak zaliczki przy rezerwacji to pomysł Thomasa Cooka na zachęcenie Brytyjczyków do kupowania wyjazdów ...

Boeing 777 dołączy w styczniu do floty UIA

W styczniu 2018 roku Ukraine International Airlines otrzyma pierwszy z dwóch planowanych boeingów 777. ...

Traveldata: Grecja na wakacje tanieje, Egipt drożeje

Niska cena ropy i stabilny kurs złotego do dolara i euro powodują, że ceny ...

Wielkopolska ROT wydała poradnik antykryzysowy

Czterdziestostronicowy informator Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej „Recepta dla turystyki” ma pomóc przedsiębiorcom turystycznym podnieść się ...

Grecja nadal na fali popularności

O 18 procent wzrośnie w tym roku liczba turystów przylatujących na regionalne lotniska do ...