Agenci: 5 procent prowizji niezależnie od wyniku

Fot. Bloomberg

Niemiecka organizacja skupiająca niezależnych przedsiębiorców turystycznych, VUSR, żąda, by touroperatorzy wypłacali agentom 5 procent prowizji, nawet jeśli impreza nie dojdzie do skutku.

Prezes VUSR Marija Linnhoff uważa, że agenci zawsze powinni dostawać 5 procent prowizji, jaka należy im się z tytułu sprzedaży usług turystycznych, donosi niemiecki portal branży turystycznej Travel Talk. Dla przykładu – za wycieczkę o wartości 2 tysięcy euro, przy prowizji w wysokości 10 procent, agent otrzymałby 200 euro, z czego 100 euro powinien mieć zapewnione bez względu na to, czy dojdzie do realizacji imprezy, czy nie. Zdaniem Linnhoff touroperatorzy mogą sobie pozwolić na wprowadzenie takiego zapisu. Jest to o tyle ważne, że kryzys wywołany koronawirusem pokazał, że wynagrodzenie nie zawsze jest pewne.

CZYTAJ TEŻ: Niemieccy agenci: Trzeba zmienić zasady wypłacania prowizji

VUSR nie jest osamotniony w swoich postulatach. Ralf Hieke, wiceprezes DRV (niemiecki odpowiednik Polskiej Izby Turystyki) mówił już w początkach maja, że współpraca touroperatorów i agentów musi zostać określona na nowo. Także on domagał się stałej części wynagrodzenia.

VUSR jest stosunkowo niewielką organizacją, ale prężnie działającą. Dzięki zaangażowaniu pozyskuje nowych członków, ostatnio dołączyła do organizacji kooperatywa Best-Reisen. Jest to już piąta organizacja reprezentująca sieć sprzedaży, która wspiera VUSR. Pozostałe to Schmetterling, Tour Contact i sieci agentów mobilnych Amondo i Solamento.

ZOBACZ TEŻ: Niemcy za voucher płacą agentowi dodatkową prowizję

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przez Google.pl można już rezerwować hotele

Google wprowadził do wersji wyszukiwarek prowadzonych w językach wybranych krajów możliwość rezerwowania hoteli. Wcześniej ...

Exim Tours: Rośniemy o 60 procent

Biuro podróży Exim Tours podniosło swoją gwarancję ubezpieczeniową na kolejny rok o 61 procent. ...

Polscy turyści chętnie odwiedzają Niemcy

Od stycznia do czerwca zagraniczni turyści wykupili w Niemczech 39,8 miliona noclegów. To o ...

Turyści wybierali Burgas, Kretę, Rodos i Majorkę

W lipcu z warszawskiego lotniska odprawiło się 444 tysiące pasażerów, o 76,9 procent mniej ...

B2B Wallet Amadeusa doceniony za innowację

Amadeus został nagrodzony złotym medalem w kategorii „Najlepsza innowacja B2B” za rozwiązanie płatności elektronicznych ...

Włoskie media: Turystyka zagraża dziedzictwu

Dziedzictwo krajobrazowe i artystyczne Włoch jest zagrożone z powodu niekontrolowanego napływu turystów – alarmuje ...