Niemieccy agenci przechodzą z pracy stacjonarnej na mobilną

Fot. AFP

Ograniczenie kosztów to jeden z powodów, dla których część niemieckich agentów przeszła z tradycyjnego modelu pracy na mobilny. Amondo, sieć mobilnych doradców ds. podróży, zyskała w ostatnich miesiącach prawie 300 nowych współpracowników.

Amondo, niemiecka sieć mobilnych doradców ds. podróży, zyskała w ostatnich sześciu miesiącach 287 nowych członków. Częściowo było to spowodowane przejęciem w maju firmy Travelnet należącej do GFR – byłej spółki córki Thomasa Cooka. Powiększenie liczby sprzedawców to także wynik wprowadzenia elastycznego modelu przyjmowania nowych członków, dzięki czemu agentom stacjonarnym łatwiej jest przejść na pracę mobilną. – W związku z rozwojem sieci musieliśmy zatrudnić dodatkowe osoby, co nie jest częstą praktyką w czasach kryzysu – mówi prezes Amondo Achim Steinebach, cytowany przez niemiecki portal branży turystycznej Travel Talk. Dziś zespół liczy 17 osób pracujących na pełny etat lub na jego część, a sieć sprzedawców to prawie tysiąc osób.

ZOBACZ TEŻ: Mobilni agenci ze znakiem jakości

Prezes Amondo liczy, że doradców będzie w kolejnych tygodniach przybywać. Teraz wielu agentów korzysta jeszcze ze wsparcia niemieckiego rządu, obejmującego przejęcie części kosztów stałych. Kiedy dotacje się skończą, praca mobilna zyska na popularności, bo biura muszą mocno ograniczyć swoje wydatki, by utrzymać zatrudnienie i same firmy.

Elastyczny model współpracy zakłada, że agenci mogą podjąć pracę w systemie mobilnym tylko na czas przejściowy, by przetrwać. Kto po wygaśnięciu pandemii będzie chciał powrócić do poprzedniego modelu działania, będzie to mógł zrobić w szybki i prosty sposób. – Wszyscy musimy wspólnie walczyć o to, by stacjonarna sieć sprzedaży nie zniknęła z centrów miast. Dla mnie salony agencyjne są często jedynym barwnym punktem – konkluduje Steinebach.

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy wesprą mobilnych agentów z Polski

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Egipt: Nocą podróżujesz, w dzień zwiedzasz

Uruchomienie pociągu sypialnego między Hurghadą a Luksorem to kolejny, po uruchomieniu lotów z Szarm ...

Hotel przy katowickim lotnisku gotowy w 2018 roku

Pierwszy hotel przy lotnisku Katowice powinien zacząć działalność w przyszłym roku. Znajdzie się w ...

Agenci dodają otuchy touroperatorom

Doceniamy wasze zaangażowanie w czasach, kiedy nikt nie wie, co przyniesie jutro. Trzymajcie się. ...

Nowa trasa Ryanaira z Poznania

Irlandzka tania linia lotnicza od kwietnia do października latać będzie ze stolicy Wielkopolski do ...

Trivago wprowadzał klientów w błąd

Trivago na pierwszych miejscach wyświetlał oferty, za które dostawał najwięcej pieniędzy z tytułu opłat ...

Itaka poprawia podróże dla niepełnosprawnych

Piętnastu pracowników salonów firmowych, infolinii i centrum obsługi klienta Itaki przesiadło się na próbę ...