Exim ma już gwarancję na kolejny sezon

12,8 miliona złotych – na tę sumę opiewa gwarancja biura podróży Exim Tours na kolejny rok.

12,8 miliona złotych to 63 procent sumy gwarancji tej firmy wystawionej rok temu (34,2 mln złotych). Touroperator skorzystał z możliwości, jaką daje nowe rozporządzenie ministra finansów, wydane w kwietniu. Z powodu kryzysu wywołanego w turystyce pandemią pozwala ono zmniejszyć do 30 procent przewidywaną sumę przychodów na kolejny rok. To istotne ułatwienie, bo od tej sumy naliczane są gwarancje. Wcześniej w prawie nie istniała możliwość zadeklarowania przychodów mniejszych niż w roku poprzednim.

Mimo możliwości, jaką dało nam rozporządzenie, czyli wzięcia gwarancji na poziomie 30 procent obecnej wartości, wystąpiliśmy o gwarancję na poziomie estymowanych przychodów, które stanowią powyżej 37 procent zeszłorocznego obrotu – podkreśla prezes Eximu Sławomir Szulc.

CZYTAJ TEŻ: Best Reisen z nową gwarancją i nowymi ofertami

Gwarancję Eximowi wystawiło towarzystwo ubezpieczeniowe ERGO. Ważna ona będzie od 30 sierpnia tego roku do 31 sierpnia przyszłego.

– Cieszymy się z uzyskania gwarancji, chociaż w naszym wypadku to formalność, ponieważ zabezpiecza nas spółka matka, czyli REWE – wyjaśnia Szulc.

Exim opiera swoją działalność na trzech filarach. Na pierwszym miejscu Szulc wymienia oferty pakietowane dynamicznie, z wykorzystaniem przelotów tanimi i regularnymi liniami lotniczymi. W tym segmencie królują Malta i Hiszpania. Jeśli chodzi o czartery, to biuro podróży wysyła nimi klientów do Bułgarii, Turcji, Tunezji i Egiptu. Rozwija też trzeci segment, czyli dojazd własny. Jak mówi Szulc, klienci najchętniej poszukują noclegów Chorwacji i w Polsce.

– Za wcześnie mówić o planach na przyszły rok, ale jeśli nic złego się nie wydarzy, chcielibyśmy wzbogacić program o takie kierunki jak Albania, Majorka i Maroko – dodaje prezes Eximu.

ZOBACZ TEŻ: Ecco Holiday z nową gwarancją

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

USA: Kolejnych 100 dni bez wypływania w rejsy

Ameryka przedłużyła zakaz wypływania w rejsy obowiązujący wszystkie statki wycieczkowe. Zakaz wydany przez Amerykańskie ...

Europa walczy nadal z liniami znad Zatoki

Lufthansa i Air France-KLM zwróciły się do Komisji Europejskiej o zdecydowane przeciwdziałanie nieuczciwych praktykom ...

Niemcy w lipcu wybierali Turcję i Egipt

Turcja i Egipt to najczęściej wybierane przez Niemców lipcowe kierunki wakacyjne. W siódmym miesiącu ...

Niemcy planują przedłużenie pakietów pomocowych

Nie do końca roku, ale do 30 czerwca 2021 roku niemieccy przedsiębiorcy będą mogli ...

Betlej: Sierpień przegonił lipiec

Dobre nastroje konsumentów, fatalna pogoda w Polsce i gwałtowna przecena wyjazdów do Turcji – ...

Praga miała rekordowe 7 milionów gości

W roku 2016 do stolicy Czech przybyło 7,07 miliona turystów, o 460 tysięcy (6,6 ...