Najlepszy klient dla biura podróży? Niemiec

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

Niemcy wydają na wakacje 3,8 procent swoich przychodów. To prawie dwa razy więcej niż pozostali mieszkańcy Unii Europejskiej – podaje Niemiecki Instytut Gospodarki

Niemiecki portal branżowy FVW informuje, powołując się na doniesienia lokalnych mediów, że niemieccy turyści nie szczędzą pieniędzy na podróże. Średnio 3,8 procent ich budżetu domowego jest przeznaczane właśnie na wyjazdy. W przypadku innych krajów UE jest to średnio 1,7 procent. Dane pochodzą z analizy Instytutu Niemieckiej Gospodarki w Kolonii.

Badanie pokazało ponadto, że 26,8 procent wydatków konsumenckich Niemców pochłaniają koszty mieszkania i zakupy sprzętu domowego. Dla pozostałych krajów Europy wskaźnik ten wynosi 21,3 procent. Zdaniem badaczy Niemcy mogą więc pozwolić sobie na wyższe wydatki na podróże, ponieważ mają większy potencjał zakupowy.

– Zasadniczo w krajach z mniejszą siłą nabywczą udział środków spożywczych i innych produktów oraz usług zaspokajających podstawowe potrzeby w wydatkach konsumenckich jest w porównaniu z Niemcami relatywnie wysoki – mówi ekspertka IW Galina Kolev.

Jako przykład podaje Rumunię, kraj, gdzie wielkość przychodów na mieszkańca plasuje go na drugiej pozycji od końca w całej Unii Europejskiej. Na jedzenie wydaje się tam 36,9 procent przychodów. W Niemczech jest to 16,5 procent. Średnia dla UE wynosi zaś 19,9 procent.

– Wraz z rosnącą siłą zakupową gospodarstwa domowe przeznaczają więcej pieniędzy na inne produkty, na przykład na towary luksusowe, a w szczególności na usługi w obszarze kultury i wypoczynku – wyjaśnia Kolev.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rainbow: Nasi klienci zażyczyli sobie więcej wygód

Dla rodzin – pięciogwiazdkowe hotele. Dla dzieci – więcej klubów z animacjami. Dla seniorów ...

Fikcyjna sprzedaż hotelu Belvedere

Bizneswoman nie chciała sprzedać hotelu w Zakopanem, ale oszukać kupującego – twierdzi prokuratura Oszustwo, ...

Polskie Koleje Linowe: droga na szczyt

Z czym kojarzą się Polskie Koleje Linowe? Z najwyżej położonymi w Polsce restauracją, plażą ...

Malta stawia na młodych turystów

O 26 procent wzrosła w tym roku liczba turystów między 25 a 44 rokiem ...

Sądecczyzna inwestuje miliony w turystów

Budowa czterech centrów rekreacyjno-sportowych z parkami linowymi, ściankami wspinaczkowymi i strefą zieleni na terenie ...

POT już szykuje nowe certyfikaty

Polska Organizacja Turystyczna w tym roku przyzna więcej nagród mających promować miejsca wyjątkowe i ...