Najlepszy klient dla biura podróży? Niemiec

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

Niemcy wydają na wakacje 3,8 procent swoich przychodów. To prawie dwa razy więcej niż pozostali mieszkańcy Unii Europejskiej – podaje Niemiecki Instytut Gospodarki

Niemiecki portal branżowy FVW informuje, powołując się na doniesienia lokalnych mediów, że niemieccy turyści nie szczędzą pieniędzy na podróże. Średnio 3,8 procent ich budżetu domowego jest przeznaczane właśnie na wyjazdy. W przypadku innych krajów UE jest to średnio 1,7 procent. Dane pochodzą z analizy Instytutu Niemieckiej Gospodarki w Kolonii.

Badanie pokazało ponadto, że 26,8 procent wydatków konsumenckich Niemców pochłaniają koszty mieszkania i zakupy sprzętu domowego. Dla pozostałych krajów Europy wskaźnik ten wynosi 21,3 procent. Zdaniem badaczy Niemcy mogą więc pozwolić sobie na wyższe wydatki na podróże, ponieważ mają większy potencjał zakupowy.

– Zasadniczo w krajach z mniejszą siłą nabywczą udział środków spożywczych i innych produktów oraz usług zaspokajających podstawowe potrzeby w wydatkach konsumenckich jest w porównaniu z Niemcami relatywnie wysoki – mówi ekspertka IW Galina Kolev.

Jako przykład podaje Rumunię, kraj, gdzie wielkość przychodów na mieszkańca plasuje go na drugiej pozycji od końca w całej Unii Europejskiej. Na jedzenie wydaje się tam 36,9 procent przychodów. W Niemczech jest to 16,5 procent. Średnia dla UE wynosi zaś 19,9 procent.

– Wraz z rosnącą siłą zakupową gospodarstwa domowe przeznaczają więcej pieniędzy na inne produkty, na przykład na towary luksusowe, a w szczególności na usługi w obszarze kultury i wypoczynku – wyjaśnia Kolev.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Rainbow – pandemiczny wynik z małym zyskiem

Epidemiolodzy nie przedstawiali niebezpieczeństwa drugiej fali zakażeń dość stanowczo, a politycy przespali moment, kiedy ...

Robot najlepiej wybierze wycieczkę?

Porównywarka hoteli trivago kupiła platformę tripl. Bazując na sztucznej inteligencji będzie lepiej dobierać oferty ...

Największy magnes to morze i góry

Od 2000 roku w budowę hoteli w Polsce zainwestowano 36,5 mld złotych. Obiektów skategoryzowanych ...

Arche Poloneza – nowy element na mapie biznesowej Warszawy

250 pokojów i 11 sal konferencyjnych, a do tego… warsztaty ceramiczne i cukiernicze, prowadzone ...

W Cancún powstanie gigantyczny hotel

3 tysiące pokojów będzie miał Gran Island Hotel, który stanie w meksykańskim Cancún. Sekretariat ...

LOT odwołuje rejsy do końca maja

Z powodu „niestabilnej sytuacji na międzynarodowych rynkach lotniczych” i „licznych obostrzeń związanych z przemieszczaniem ...