Najlepszy klient dla biura podróży? Niemiec

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

Niemcy wydają na wakacje 3,8 procent swoich przychodów. To prawie dwa razy więcej niż pozostali mieszkańcy Unii Europejskiej – podaje Niemiecki Instytut Gospodarki

Niemiecki portal branżowy FVW informuje, powołując się na doniesienia lokalnych mediów, że niemieccy turyści nie szczędzą pieniędzy na podróże. Średnio 3,8 procent ich budżetu domowego jest przeznaczane właśnie na wyjazdy. W przypadku innych krajów UE jest to średnio 1,7 procent. Dane pochodzą z analizy Instytutu Niemieckiej Gospodarki w Kolonii.

Badanie pokazało ponadto, że 26,8 procent wydatków konsumenckich Niemców pochłaniają koszty mieszkania i zakupy sprzętu domowego. Dla pozostałych krajów Europy wskaźnik ten wynosi 21,3 procent. Zdaniem badaczy Niemcy mogą więc pozwolić sobie na wyższe wydatki na podróże, ponieważ mają większy potencjał zakupowy.

– Zasadniczo w krajach z mniejszą siłą nabywczą udział środków spożywczych i innych produktów oraz usług zaspokajających podstawowe potrzeby w wydatkach konsumenckich jest w porównaniu z Niemcami relatywnie wysoki – mówi ekspertka IW Galina Kolev.

Jako przykład podaje Rumunię, kraj, gdzie wielkość przychodów na mieszkańca plasuje go na drugiej pozycji od końca w całej Unii Europejskiej. Na jedzenie wydaje się tam 36,9 procent przychodów. W Niemczech jest to 16,5 procent. Średnia dla UE wynosi zaś 19,9 procent.

– Wraz z rosnącą siłą zakupową gospodarstwa domowe przeznaczają więcej pieniędzy na inne produkty, na przykład na towary luksusowe, a w szczególności na usługi w obszarze kultury i wypoczynku – wyjaśnia Kolev.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Stłuczka na wakacjach. Co zrobić?

Polacy coraz chętniej wybierają się na urlop własnym samochodem. Przed wyruszeniem w trasę po ...

Już 34 tysiące Polaków wróciły LOT-em do Domu

W ramach trwającej od 15 marca akcji LOT do Domu polski przewoźnik przywiózł do ...

Nowy Focus w Poznaniu – każdy pokój z balkonem

O 184 miejsca noclegowe zwiększyła się baza hotelowa w Poznaniu – działalność rozpoczął tu ...

Burmistrz Helu do turystów: Nie przyjeżdżajcie teraz

Bądźcie świadomi i odpowiedzialni. Nie przyjeżdżajcie teraz do nas – apeluje burmistrz Helu Mirosław ...

Thomas Cook wyśle Chińczyków do Grecji

Nawet 1,5 miliona turystów z Chin ma w kolejnych latach przyjechać do Grecji. Obsłuży ...

Wstęp do Wenecji płatny dopiero po wakacjach

Nie od maja, jak wcześniej zapowiadano, ale od 1 września turyści odwiedzający Wenecję będą ...