TUI naciska agentów, by sprzedawali więcej

Fot. Bloomberg

Na razie agenci współpracujący z TUI Deutschland mogą liczyć na zaliczkową prowizję w wysokości 10 procent, ale jeśli do końca lutego nie sprzedadzą za minimum 100 tysięcy euro, wynagrodzenie spadnie do 7,5 procent.

Ponieważ sytuacja nie poprawiła się, TUI Deutschland nadal będzie wypłacał większości agentów prowizję zaliczkową w wysokości 10 procent, nie stosując obowiązujących normalnie zasad rozliczeń – napisał do sieci agencyjnej dyrektor sprzedaży koncernu Peter Wittmann – donosi niemiecki portal branży turystycznej Reisevor9.

Większości biur wysokość prowizji nie zostanie obniżona i w nowy rok rozliczeniowy 2020/21 wejdą ze stawką wynagrodzenia 10 procent. Wyglądać ma to następująco: po zrobieniu rezerwacji agenci otrzymają zaliczkę w tej wysokości. Mowa o tych, którzy w roku rozliczeniowym 2018/19 osiągnęli 200 tysięcy euro obrotu lub w 2019/20 co najmniej 150 tysięcy. Ci, którzy nie doszli do tego progu, dostaną 7,5 procent.

CZYTAJ TEŻ: TUI: Jak będzie trzeba, to sprzedamy hotele

Touroperator przedstawił też warunki handlowe na bieżący rok rozliczeniowy 2020/21 – biura, które do końca lutego 2021 roku sprzedadzą ofertę TUI za co najmniej 100 tysięcy euro, dalej będą miały prowizję w wysokości 10 procent. Jeśli nie uda im się wypracować takiego obrotu, wynagrodzenie zostanie obniżone do 7,5 procent – co ważne, będzie to działało wstecz.

Biura nie są zadowolone z tego rozwiązania, bo nie ma pewności, że do tego czasu popyt na wyjazdy powróci. Jedno z nich pisze na forum, że zarówno TUI, jak i inni gracze rynkowi sami liczą, że w najbliższych miesiącach osiągną zaledwie jedną trzecią obrotów z lat sprzed kryzysu. Touroperator jest natomiast przekonany o powrocie popytu na początku przyszłego roku. Zobowiązuje się również do prowadzenia akcji, które zachęcą klientów do rezerwowania wyjazdów.

ZOBACZ TAKŻE: Brytyjski TUI już sprzedaje oferty na 2022 rok

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Norwegian bez pilotów i bez pieniędzy

Norweska tania linia lotnicza Norwegian poinformowała, że zwalnia 4,6 tysiąca pilotów i pracowników pokładowych. ...

Stłuczka na wakacjach. Co zrobić?

Polacy coraz chętniej wybierają się na urlop własnym samochodem. Przed wyruszeniem w trasę po ...

Traveldata: Może po wyborach ludzie pomyślą o wakacjach?

Obawy o zdrowie i portfele powodują, że trudno o popyt na wycieczki zagraniczne. W ...

Bułgaria: Turystów jest dużo, a będzie więcej

O 10 procent rok do roku ma tego lata wzrosnąć liczba zagranicznych turystów odwiedzających ...

Polska wśród najgościnniejszych krajów

W plebiscycie Booking.com na najbardziej gościnne miejsca na świecie Polska znalazła się w pierwszej ...

W Niemczech kraje arabskie wracają do gry

O 70,2 procent wzrosła w Niemczech w ciągu roku liczba wyszukań w Google’u Egiptu ...