TUI naciska agentów, by sprzedawali więcej

Fot. Bloomberg

Na razie agenci współpracujący z TUI Deutschland mogą liczyć na zaliczkową prowizję w wysokości 10 procent, ale jeśli do końca lutego nie sprzedadzą za minimum 100 tysięcy euro, wynagrodzenie spadnie do 7,5 procent.

Ponieważ sytuacja nie poprawiła się, TUI Deutschland nadal będzie wypłacał większości agentów prowizję zaliczkową w wysokości 10 procent, nie stosując obowiązujących normalnie zasad rozliczeń – napisał do sieci agencyjnej dyrektor sprzedaży koncernu Peter Wittmann – donosi niemiecki portal branży turystycznej Reisevor9.

Większości biur wysokość prowizji nie zostanie obniżona i w nowy rok rozliczeniowy 2020/21 wejdą ze stawką wynagrodzenia 10 procent. Wyglądać ma to następująco: po zrobieniu rezerwacji agenci otrzymają zaliczkę w tej wysokości. Mowa o tych, którzy w roku rozliczeniowym 2018/19 osiągnęli 200 tysięcy euro obrotu lub w 2019/20 co najmniej 150 tysięcy. Ci, którzy nie doszli do tego progu, dostaną 7,5 procent.

CZYTAJ TEŻ: TUI: Jak będzie trzeba, to sprzedamy hotele

Touroperator przedstawił też warunki handlowe na bieżący rok rozliczeniowy 2020/21 – biura, które do końca lutego 2021 roku sprzedadzą ofertę TUI za co najmniej 100 tysięcy euro, dalej będą miały prowizję w wysokości 10 procent. Jeśli nie uda im się wypracować takiego obrotu, wynagrodzenie zostanie obniżone do 7,5 procent – co ważne, będzie to działało wstecz.

Biura nie są zadowolone z tego rozwiązania, bo nie ma pewności, że do tego czasu popyt na wyjazdy powróci. Jedno z nich pisze na forum, że zarówno TUI, jak i inni gracze rynkowi sami liczą, że w najbliższych miesiącach osiągną zaledwie jedną trzecią obrotów z lat sprzed kryzysu. Touroperator jest natomiast przekonany o powrocie popytu na początku przyszłego roku. Zobowiązuje się również do prowadzenia akcji, które zachęcą klientów do rezerwowania wyjazdów.

ZOBACZ TAKŻE: Brytyjski TUI już sprzedaje oferty na 2022 rok

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Indonezja: Przez koronawirusa turystyka straci miliardy dolarów

Chociaż w Indonezji nie stwierdzono infekcji koronawirusem turyści anulują rezerwacje w tym kraju. Jak ...

Niemiecka turystyka sprawdza polityków

– Jaką wagę przykłada wasza partia do branży turystycznej i jak chcecie zapewnić, by ...

Rosja: Kibicować można u nas bez wizy

W związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w 2018 roku, ...

Chopin na Festiwalu Śniegu w Sapporo

Na tegorocznym Festiwalu Śniegu w japońskim Sapporo pojawiły się dwie śnieżno-lodowe rzeźby związane z ...

Podróżujący do Azji mogą stracić, odwołując wyjazd z powodu koronawirusa

Groźny wirus pojawił się na przykład w Tajlandii. Jeśli ktoś planował podróż do tej ...

Betlej: Upadek Millennium Travel? Ryzyko było widoczne

Biuro podróży, które zbankrutowało w zeszłym tygodniu, Millennium Travel z Legnicy, nie złożyło sprawozdania ...