Niemieccy turyści nie oszczędzają na wakacjach

Fot. AFP

Niemcy coraz chętniej kupują zagraniczne wycieczki. I choć biura podróży twierdzą, że w tym roku będzie można znaleźć sporo tanich ofert, to klienci wcale nie oszczędzają. Rośnie popyt na luksusowy wypoczynek.

Z wypowiedzi niemieckich  touroperatorów wynika, że sytuacja w biurach podróży sytuacja zaczyna się poprawiać. TUI potwierdza, że wraz z postępem programu szczepień zwiększa się liczba rezerwacji – pisze gazeta „Süddeutsche Zeitung” w swoim elektronicznym wydaniu. Touroperator twierdzi, że w tym roku będzie można znaleźć wiele ofert atrakcyjniejszych niż w poprzednich latach.

Okazuje się jednak, że Niemcy wcale nie skupiają się tylko na okazjach cenowych. – Wiele osób rezerwuje dłuższe wyjazdy, bo na swoje wakacje musiało długo czekać – twierdzi rzecznik prasowy TUI. – Dużym zainteresowaniem cieszą się hotele wyższych kategorii i większe pokoje – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Niemieckie biura podróży: Mamy dowód, że wycieczki są bezpieczne

W podobnym tonie wypowiada się prezes Grupy FTI Ralph Schiller, który mówi, że wielu klientów szuka droższych obiektów. Dzięki temu, jego zdaniem, w tym roku ceny powinny kształtować się na rozsądnym poziomie. Jednocześnie ostrzega, że jeśli oczekiwany boom w szczycie sezonu faktycznie nadejdzie, miejsca mogą się szybko kończyć, a wtedy wzrosną także ceny.

Schiller uważa, że jak tylko obostrzenia będą łagodzone, turyści ruszą w podróż. – Jak ogromna jest chęć podróżowania, widzimy choćby po zainteresowaniu w maju i czerwcu Majorką i Dominikaną, czyli kierunkami, dla których obecnie nie ma żadnych ostrzeżeń – mówi prezes.

ZOBACZ TAKŻE: Hiszpanie: Niemcy planują wakacje u nas. Wybrali Majorkę zamiast Krety

Wzrost sprzedaży obserwuje u siebie także DER Touristik. – Ludzie chcą podróżować i to możliwie bezpiecznie i szybko – twierdzi prezes DER Touristik na Europę Centralną Ingo Burmester. Jego zdaniem ceny są atrakcyjne, a klienci najczęściej kupują wycieczki do Hiszpanii, Grecji i Włoch.

Branża ma też nadzieję, że wkrótce ruszą podróże krajowe. Poszczególne landy już zapowiedziały, że będą otwierać hotele i inne obiekty noclegowe. Na przykład w Bawarii ruszą 21 maja, jeśli liczba nowych przypadków zakażeń utrzyma się poniżej 100.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Coraz więcej pasażerów na dworcu autobusowym Warszawa Zachodnia

W 2019 roku główny warszawski dworzec autobusowy obsłużył rekordowe 3,3 miliona pasażerów, liczba odjazdów ...

Airbnb zwalnia pracowników

Pandemia koronawirusa może zniszczyć platformy wynajmujące mieszkania turystom. Airbnb zwalnia część pracowników i odwołuje ...

Kolejna spółka Thomasa Cooka sprzedana

GfR, spółka niemieckiego Thomasa Cooka, zajmująca się telefoniczną obsługą klientów biur podróży, trafiła do ...

Maciej Nykiel rozstał się z Fly.pl

Maciej Nykiel, dyrektor zarządzający i członek zarządu popularnego portalu z wycieczkami Fly.pl, odszedł z ...

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz

Minister Emilewicz zaprasza na weekend za pół ceny

Do 31 stycznia potrwa rejestracja przedsiębiorców turystycznych chętnych do wzięcia udziału w ósmej już ...

Z Ecco Holiday do Chin bez opłaty wizowej

Jedną z nowości w katalogu Ecco Holiday, który ukaże się pod koniec marca, będą ...