Biuro podróży Kama Tours z Lublina ogłosiło niewypłacalność

kamatours.pl

Biuro podróży z Lublina Kama Tours oświadczyło, że „nie jest w stanie wywiązać się z umów” z klientami, zawartych po 1 kwietnia tego roku. To już ósme biuro w tym roku, które ogłosiło niewypłacalność.

Lubelskie biur podróży Kama Tours, działające od 2010 roku, zgłosiło wczoraj (czwartek, 25 lipca) marszałkowi województwa lubelskiego swoją niewypłacalność.

Biuro zajmowało się głównie organizowaniem wycieczek dla dzieci i młodzieży. Jego gwarancję ubezpieczeniową, opiewającą na 215 tysięcy złotych, wystawiło Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa. Na razie jednak marszałek województwa nie musiał jej uruchamiać.

Jak powiedział nam Szczepan Jagiełło z biura prasowego urzędu marszałkowskiego, z informacji przekazanych przez organizatora wynika, że za granicą przebywa obecnie ponad 90 jego klientów – grupa w dwóch autokarach zwiedza Bałkany, turyści byli już w Chorwacji, teraz są w Bośni i Hercegowinie. – Ich pobyt i powrót jest opłacony. Pozostajemy w kontakcie z pilotami i uczestnikami wycieczki, a także na bieżąco monitorujemy sytuację – mówi Szczepan Jagiełło z biura prasowego urzędu.

Urząd marszałkowski nie ma natomiast informacji, ile poszkodowanych klientów Kamy Tours znajduje się w kraju.

„Marszałek Województwa Lubelskiego uruchomił procedurę wynikającą z gwarancji ubezpieczeniowej organizatora turystyki niezbędnej do dokonania zwrotu wpłat wniesionych tytułem zapłaty za imprezy turystyczne, które nie zostaną zrealizowane” – podaje urząd w komunikacie.

Kama Tours Sławomir Dziewulski zarejestrowała się jako organizator turystyki 8 kwietnia tego roku. Wcześniej, od 2010 roku, funkcjonowało biuro Kama Tours Katarzyna Dziewulska. Jak pokazuje centralna ewidencja organizatorów turystyki, oba podmioty miały ten sam adres biura w Lublinie. Co ciekawe, ta starsza firma, chociaż nie ma gwarancji na bieżący sezon, nie została wykreślona z rejestru.

To już ósmy upadek biura podróży w tym roku, a trzeci w lipcu.

Czytaj też: „Steja Travel ogłasza upadłość” i „Upadło biuro podróży Mediterraneum”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Focus uruchomi 3-gwiazdkowy hotel w Stargardzie

Focus Hotels już niedługo zaprosi gości do swojego pierwszego hotelu w Stargardzie. Zlokalizowany przy ...

Betlej: Oferty wakacji last minute drożeją najmocniej

Od początku lutego średnia cena wakacji wzrosła w biurach podróży o 338 złotych, czyli ...

Więcej turystów odwiedziło Niemcy

0 3,1 procent wzrosła liczba noclegów sprzedanych zagranicznym turystom w Niemczech, liczona rok do ...

Polska dopiero zaczyna latać

Prowadzimy duże inwestycje, jak nasz nowy kampus w Regułach, dokąd planujemy przenieść działalność operacyjną. ...

TFG pierwszy raz wypłacił pieniądze klientom zbankrutowanego biura podróży

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wypłacił pieniądze klientom poszkodowanym w wyniku upadku biura podróży Martin z ...

Air France-KLM: Nowy start na długie trasy

Drugi w Europie przewoźnik lotniczy, francusko-holenderski Air France-KLM, zapowiedział zwiększenie mocy przewozowych, by odzyskać ...