Mouzenidis sięga poza Grecję

Gruzja, Cypr i Bułgaria to trzy nowe kierunki w ofercie biura podróży Mouzenidis Travel. Firma odkryła dzisiaj karty przed agentami z Mazowsza

Publikacja: 04.09.2018 14:41

Mouzenidis sięga poza Grecję

Foto: archiwum prywatne

Biuro podróży specjalizujące się w Grecji, które bardzo wcześnie, bo w połowie sierpnia, rozpoczęło sprzedaż wyjazdów na lato przyszłego roku (czytaj: „W Mouzenidisie zaczęło się już Lato 2019”), idzie za ciosem i podczas spotkań z agentami prezentuje swoją najnowszą ofertę. Dzisiaj szkoliło około stu sprzedawców z Mazowsza, jutro w Katowicach spotkają się z nim agenci z południa Polski, a w czwartek w Poznaniu kolejna grupa, tym razem reprezentująca Polskę zachodnio-północną.

W sumie, jak mówi dyrektor sprzedaży tego touroperatora Artur Rezner, Mouzenidis ma 1500 agentów, w tym 45 o statusie partnerów. Podstawowa prowizja dla nich wynosi 10 procent, ale za przekroczenie limitu 40 tysięcy złotych miesięcznej sprzedaży rośnie ona o 1 procent, a po pokonaniu bariery 80 tysięcy złotych sięga już 12 procent. W tak zwanym okresie first Greece (odpowiednik popularnego terminu first minute) stawki są nieco wyższe: 10,5, 12 i 13 procent. 

Trudno o zysk

Mijający sezon Rezner zalicza do udanych, firma zrealizowała bowiem zakładany plan wzrostu o 100 procent. W tym roku na wakacje do Grecji pojedzie z Mouzenidisem około 15 tysięcy klientów. – Cenne dla nas jest też to, że średnia cena sprzedanego pakietu jest wyższa o około 200 złotych niż rok temu. To wynik zmiany struktury sprzedaży – częściej nasi klienci sięgali po hotele o wyższym standardzie, czyli cztero- i pięciogwiazdkowe – mówi Rezner. Zarazem przyznaje, że ze względu na ostrą konkurencję na rynku, ceny sprzedawanych ofert nie były zadowalające i w efekcie może się okazać, że firma nie będzie miała zysku w tym roku.

Cypr przez cały rok

Podczas spotkania w Warszawie biuro podróży przedstawiło nowe produkty w swojej ofercie. Już w zimie będzie można wyjechać z Mouzenidisem na narty do Bułgarii. – W miejscowości Bansko w górach Pirynu, których wysokość dochodzi do trzech tysięcy metrów nad poziom morza, jest 70 kilometrów tras narciarskich. Licznie korzystają z tego Grecy, którzy mają tam najbliżej, bo Bansko leży w południowo-zachodniej części Bułgarii – wyjaśnia Rezner.

Jak zapewnia, na narty do Bansko można wyjechać niezwykle tanio – już za 1135 złotych w lutym dostanie się czterogwiazdkowy hotel z całodziennym wyżywieniem (all inclusive). Z przelotem rejsowym samolotem LOT-u do Sofii i przejazdem autokarem do hotelu można się zmieścić w 2000 złotych. – Przy czym można lecieć z nami do Sofii, skąd zapewniamy przejazd do ośrodka narciarskiego lub wybrać dojazd własnym samochodem – mówi Rezner.

Inna nowość Mouzenidisa to hotele na Cyprze, które można sobie wybierać i składać z lotami dowolnej linii lotniczej w ramach pakietowania dynamicznego. Ta oferta aktualna będzie cały rok. W systemach rezerwacyjnych pojawi się za dwa tygodnie.

Gruzja od kuchni

Zarówno w Bułgarii, jak i na Cyprze Mouzenidis Travel Polska dysponuje dużą liczbą hoteli, z którymi ma umowy jego grecki właściciel grecka spółka Mouzenidis Travel. Nie inaczej jest w wypadku trzeciej nowości – Gruzji.

Na bazie tego, czym dysponuje w tym kraju spółka matka, polskie biuro podróży stworzyło ofertę pięcio- i siedmiodniowych wycieczek objazdowych po Gruzji. W programie jest zwiedzanie Tbilisi, Mcchety (dawnej stolicy kraju) i regionu Kachetii, znanego z produkcji win. – Wycieczki będą się odbywać od kwietnia przyszłego roku, a ich tematem przewodnim będą kulinaria. Każdego wieczoru uczestnicy będą biesiadować przy gruzińskich winach, próbując chinkali (pierogi), chaczapuri (placki nadziewane serem lub warzywami) czy lobia (potrawa z czerwonej fasoli) – opowiada Rezner

Do Gruzji touroperator będzie też organizował wyjazdy do uzdrowiska Bordżomi i na narty do Gudauri, gdzie jest 30 kilometrów tras i niezwykle tanie karnety – po 300 złotych na tydzień.

W porównaniu z mijającym sezonem, nowe w ofercie Mouzenidisa będą też loty czarterowe z Wrocławia na Kretę, Tasos, Półwysep Chalcydycki i Riwierę Olimpijską, a także z Poznania na Zakintos (dzięki współpracy z biurem podróży TUI). – Ta ostatnia wyspa w tym roku sprzedała się w całości. Po Krecie i Grecji północnej to nasz trzeci kierunek, ale dynamika sprzedaży jest taka, że być może stanie się drugim – dodaje Rezner.

Biura Podróży
Coral Travel Poland: W tym roku zabierzemy do Turcji pół miliona turystów
Biura Podróży
TUI sprzedaje już wyjazdy na lato 2025 roku. Pierwszy raz tak wcześnie
Biura Podróży
Koniec tańszych wakacji? W ostatnim tygodniu ważna zmiana w biurach podróży
Biura Podróży
TUI podsumował sprzedaż wakacji – 60 procent miejsc już zarezerwowanych
Biura Podróży
Exim Tours uruchomi loty czarterowe do Bahrajnu. „Kolejna ekscytująca nowość”
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy