Niemieccy touroperatorzy odwołują wycieczki do Chin

Rozprzestrzeniająca się epidemia zachorowań wywołanych koronawirusem powoduje, że niemieckie biura podróży anulują wyjazdy do Chin. Klienci mogą w zamian wybrać inne kierunki.

Publikacja: 31.01.2020 02:35

Niemieccy touroperatorzy odwołują wycieczki do Chin

Foto: Fot. AFP

Koronawirus pojawił się już w niemal każdej prowincji Chin i z coraz większym impetem rozprzestrzenia się na inne kraje. Niemieccy touroperatorzy zareagowali na tę sytuację anulując wyjazdy – podaje tamtejszy portal dla branży turystycznej Travel Talk.

Niemiecki TUI ogłosił, że klienci, którzy mieli w ciągu najbliższych dwóch tygodni polecieć do Chin, mogą zmienić rezerwację na inny kierunek. W momencie wybuchu epidemii w Chinach przebywało niewielu gości tego touroperatora, najważniejszy okres podróżowania do Państwa Środka przypada bowiem na lato.

CZYTAJ TEŻ: Kolejne linie zawieszają loty do Chin. Lufthansa po British Airways

Także DER Touristik pozwala anulować wycieczki bez ponoszenia kosztów lub zamieniać je na inne – decyzja dotyczy wylotów do 31 marca tego roku. W tej chwili z biurami należącymi do koncernu – mowa o markach Dertour, Meiers Weltreisen i ADAC Reisen – w Chinach przebywa kilkaset osób. Firma na bieżąco informuje ich o sytuacji esemesując do nich i wieszając komunikaty na hotelowych tablicach. FTI pozwala klientom anulować wyjazdy lub zamienić je na inne – decyzja dotyczy wylotów do 21 lutego.

Z kolei Studiosus odwołał wszystkie podróże do Chin do 15 kwietnia włącznie. Touroperator liczy się z tym, że w najbliższym czasie sytuacja może się nie poprawić, stąd decyzja rozciągająca się aż na ponad dwa miesiące. Jednocześnie biuro pozwala wycofać się z wyjazdów z datą rozpoczęcia do 31 maja lub zmienić je na inny kierunek.

Chamäleon nie będzie prowadził wycieczek do Chin do 1 maja, specjalista od tego kierunku China Tours do 15 marca włącznie, a Gebeco zrezygnował z wycieczek, które miały odbyć się w lutym. Organizator pozwala też anulować podróże z terminem wylotu do końca kwietnia.

ZOBACZ TEŻ: Kilka tysięcy osób uwięzionych na wycieczkowcu. Podejrzenie wirusa

Z danych Niemieckiego Związku Turystycznego (DRV, odpowiednik Polskiej Izby Turystyki) wynika, że rocznie z Niemiec do Chin wyjeżdża od 600 do 650 tysięcy osób. Około dwie trzecie z nich to ludzie podróżujący służbowo.

Z drugiej cstrony – turyści z Chin w 2018 roku (najnowsze dostępne dane) wykupili w Niemczech około 3 milionów noclegów, co daje im 12 miejsce wśród najczęściej przyjeżdżających nacji. Turyści ci wydali 6 miliardów euro.

Biura Podróży
Zmarła Alina Dybaś-Grabowska, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów
Biura Podróży
TUI szuka ludzi do pracy. Ma tysiąc wakatów i propozycję pracy zdalnej
Biura Podróży
Anex: Kończymy z ofertami dedykowanymi. Każdy agent turystyczny tak samo ważny
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biura Podróży
Prezes Wakacje.pl: Naszym drogowskazem potrzeby klientów i zdrowy rynek