Ecco Holiday zaczyna zwracać klientom wpłaty

Poznański touroperator uruchamia zwroty pieniędzy wpłaconych za wycieczki, które zostały odwołane z powodu pandemii. Firma nie będzie korzystać z pomocy rządowej, wypłaty pokryje z własnych funduszy.

Publikacja: 07.09.2020 10:52

Ecco Holiday zaczyna zwracać klientom wpłaty

Foto: Fot. materiały prasowe

Ecco Holiday zaczyna zwracać klientom wpłaty za wyjazdy objęte umowami po 28 lutego, które nie odbyły się z powodu pandemii – głosi dzisiejszy komunikat firmy.

– 180 dni, które biura podróży na mocy ustawy dostały na zwrot pieniędzy klientom, były nam potrzebne do rozliczenia się z kontrahentami: przewoźnikami, hotelami, lokalnymi agentami, firmami transportowymi – mówi menedżer ds. marketing i PR Aleksandra Olechnowicz, cytowana w komunikacie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent podpisał „180 dni” i vouchery dla klientów biur podróży

– Od momentu zamrożenia turystyki napotkaliśmy wiele utrudnień. Pozamykane hotele, linie lotnicze z niedostępną infolinią, zawieszona działalność lokalnych firm nie poprawiały sytuacji. Udało nam się jednak odzyskać większość pieniędzy za rezerwacje. Obecnie trwają jeszcze zwroty z linii lotniczych, a część opłaconych świadczeń w miejscach wypoczynku mamy do wykorzystania w przyszłości – dodaje Olechnowicz.

Firma zapewnia, że zwróci klientom 100 procent wpłaconych kwot, a brakujące środki pokryje z własnych funduszy. Touroperator nie planuje bowiem korzystać z rozwiązań pomocowych, takich jak kredytowanie wypłat, nad którymi obecnie pracuje rząd.

ZOBACZ TEŻ: Ecco Holiday z nową gwarancją

Ecco Holiday należy do grupy kapitałowej działającej na rynku finansowym i od lat prowadzi działania biznesowe także poza branżą turystyczną, dzięki czemu ani proces zwrotów, ani dalsze ograniczenia ruchu turystycznego nie będą miały wpływu na funkcjonowanie firmy, niezależnie, jak długo będą trwały – czytamy w komunikacie.

Biura Podróży
Traveldata: Tańsze hotele na wakacje? Najwięcej ma ich Rainbow
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biura Podróży
Zmarła Alina Dybaś-Grabowska, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej
Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów
Biura Podróży
TUI szuka ludzi do pracy. Ma tysiąc wakatów i propozycję pracy zdalnej
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biura Podróży
Anex: Kończymy z ofertami dedykowanymi. Każdy agent turystyczny tak samo ważny