W ramach podnoszenia kapitału koncern wyemitował nowe akcje, na które zamieniane były stare, można było też dokupić kolejne.

Jak wynika z raportu spadły udziały rodzeństwa Carmen i Luisa Riu, właściciel sieci hoteli RIU, która jest mocno związana biznesowo z TUI. Jak wynika z raportu koncernu, na który powołują się niemieckie media. Riu są dziś właścicielami 2,4 procent TUI, chociaż wcześniej było to 3,72 procent. Jednocześnie o kolejną pulę akcji wzbogaciła się rodzina rosyjskich oligarchów Mordaszowów, która za pośrednictwem swojej firmy Unifirm stała się właścicielem 33 procent udziałów – poprzednio miała ich 32 procent.

Czytaj więcej

TUI zaczyna sprzedaż nowych akcji. Rząd zyska jedną czwartą udziałów

Riu już wcześniej przekazali TUI znaczne środki – w lipcu zrealizowali zapowiadany w maju plan przejęcia 49 procent udziałów TUI w 19 obiektach hotelowych. To zasiliło kasę touroperatora o 670 milionów euro. By ten plan zrealizować, zaciągnęli kredyt w wysokości ponad 825 milionów euro.

Kurs akcji TUI w ostatnim tygodniu mocno się zmieniał. W poniedziałek za jedną trzeba było zapłacić 2,88 euro, później cena obniżyła się do 2,74 euro, a w piątek skoczyła do 2,91 euro.