Rego-Bis na targach w Zabrzu: Zapraszamy Polaków na wybrzeże Bośni i Hercegowiny

Krajem partnerskim tegorocznych targów turystycznych w Zabrzu była Bośnia i Hercegowina, która prezentowała się we wspólnym stoisku z biurem podróży Rego-Bis, organizatorem wycieczek na Bałkany.

Publikacja: 27.04.2023 13:17

Goście z Bośni chętnie opowiadali o bośniackiej kuchni. W roli tłumacza dyrektor ds. produktu Rego-B

Goście z Bośni chętnie opowiadali o bośniackiej kuchni. W roli tłumacza dyrektor ds. produktu Rego-Bis Estera Sobalkowska

Foto: Konrad Sławkowski

Ponad 8,5 tysiąca gości odwiedziło XIII Międzynarodowe Targi Turystyczne w Zabrzu (21 i 22 kwietnia), organizowane przez Urząd Miejski w Zabrzu.

Towarzyszyła im XVIII Międzynarodowa Konferencja Turystyki Dziedzictwa Przemysłowego, w tym roku poświęcona turystyce polonijnej.

Swoje największe atrakcje turystyczne, kulturę i lokalne wyroby zaprezentowały polskie miasta i regiony, a także Czechy, Słowacja, Palestyna i Mongolia. Przybyła również liczna delegacja z kraju partnerskiego tegorocznej edycji - Bośni i Hercegowiny.

Już podczas otwarcia targów przedstawicielom kraju partnerskiego udało się poprzez muzykę i tradycyjny poczęstunek przybliżyć piękno tego zakątka Bałkanów - pisze w komunikacie specjalizując się w wyjazdach na Bałkany biuro podróży Rego-Bis.

- Każdego roku staramy się zatrzymać w wyjątkowym miejscu. W tym roku zatrzymujemy się w pięknej Bośni i Hercegowinie. Widzimy wspaniałych ludzi, którzy śpiewają całym swoim sercem. Widzimy piękne widoki i zakątki tego kraju - mówiła podczas otwarcia cytowana w nim prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

- Kultura poszerza horyzonty. Przyjechaliśmy do Zabrza właśnie po to, aby pokazać naszą kulturę i tradycję - dodawał doradca premiera kantonu hercegowińsko-neretwiańskiego Borislav Šimović.

Czytaj więcej

Rego-Bis: Zmieniamy proporcje – w tym roku Turcja przegoni Albanię

- Wybrzeże naszego kraju, mimo że liczy zaledwie 12 kilometrów, zachwyci swoim urokiem każdego podróżnika - zapewniał Mario Glišić, lokalny kontrahent biura Rego-Bis w Bośni i Hercegowinie. - To idealne miejsce do beztroskiego wypoczynku, ale również świetna baza wypadowa do aktywnego zwiedzania najpiękniejszych miejsc Hercegowiny i chorwackiej Dalmacji. Stąd bez problemu wybierzemy się na krótkie wypady do Mostaru, sanktuarium w Medziugorie czy Dubrownika. W pobliżu zobaczymy też bajkowe Wodospady Kravica czy urocze miasteczko Blagaj - wyliczał.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się połączone stoisko Rego-Bis i Bośni i Hercegowiny. Jego gospodarze częstowali tradycyjnym jedzeniem i winem, przygrywała ludowa muzyka.

- Bośnia i Hercegowina to niezwykły kraj. Zachwyci każdego malowniczymi widokami, bogactwem tradycji i świetnym jedzeniem. Na polskim rynku turystycznym kojarzył się dotychczas z krótkimi wypadami do Sarajewa i Mostaru oraz turystyką sakralną do Medziugorie - mówi Estera Sobalkowska, dyrektor ds. produktu Rego-Bis. - Staramy się pokazać na polskim rynku także inną, równie ciekawą stronę tego kraju. Od 2022 roku oferujemy naszym turystom wypoczynek na jego zachwycającym wybrzeżu. Wtedy to uruchomiliśmy pierwszy czarter z Polski do Bośni i Hercegowiny - przypomina.

Ludowy zespół młodzieżowy z Hercegowiny

Ludowy zespół młodzieżowy z Hercegowiny

Konrad Sławkowski

Zespół Broćanski Bećari z Hercegowiny

Zespół Broćanski Bećari z Hercegowiny

Konrad Sławkowski

Stanowisko Rego-Bis i Bośni i Hercegowiny cieszyło się dżym zainteresowaniem

Stanowisko Rego-Bis i Bośni i Hercegowiny cieszyło się dżym zainteresowaniem

Konrad Sławkowski

Reprezentanci Bośni i Hercegowiny i Mongolii z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik

Reprezentanci Bośni i Hercegowiny i Mongolii z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik

Konrad Sławkowski

Biura Podróży
Zmarła Alina Dybaś-Grabowska, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów
Biura Podróży
TUI szuka ludzi do pracy. Ma tysiąc wakatów i propozycję pracy zdalnej
Biura Podróży
Anex: Kończymy z ofertami dedykowanymi. Każdy agent turystyczny tak samo ważny
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biura Podróży
Prezes Wakacje.pl: Naszym drogowskazem potrzeby klientów i zdrowy rynek