Ubezpieczenie powstało we współpracy z polską firmą ubezpieczeniową Climatica Insurance Solutions. Mogą je wykupić klienci Itaki, którzy planują podróż do Bułgarii, Egiptu, Grecji, Włoch, Portugalii, Turcji i Hiszpanii. Za każdy deszczowy dzień, zdefiniowany na podstawie ustalonych kryteriów dotyczących minimalnej ilości opadów w ciągu dnia lub godziny, dostaną rekompensatę w wysokości 250 złotych.

Czytaj więcej

Nowa usługa w Itace. Lecisz na wakacje? Możesz wybrać miejsce w samolocie

Kryteria te są mierzone na podstawie danych meteorologicznych dostarczanych przez serwis Accuweather, a koszt ubezpieczenia wynosi od 69 złotych za cały wyjazd.

Działanie ubezpieczenia jest bardzo proste i nawet nie wymaga zgłaszania roszczenia - zapewnia touroperator w komunikacie. Jeśli spełnione zostaną warunki kwalifikujące do wypłacenia rekompensaty, ubezpieczyciel skontaktuje się z klientem, by ustalić dogodną formę przekazania pieniędzy. "Wypłata zlecana jest bezzwłocznie, tak by klient otrzymał pieniądze w ciągu 1-2 dni roboczych".

- To nasz kolejny krok do zapewnienia klientom jak najbardziej satysfakcjonującego doświadczenia podróżniczego - mówi wiceprezes Itaki Holdings Piotr Henicz. - Oferujemy innowacyjne rozwiązania technologiczne, jak aplikacja Itaka i Itaka smart, czyli pakietowanie dynamiczne wyjazdów, a teraz także jako pierwszy touroperator w Polsce dodajemy ubezpieczenie od opadów. To potwierdza, że interesują nas rozwiązania wyznaczające nowe kierunki, wychodzące poza schematy.