Enter Air ma zamówienie na czartery za 300 milionów złotych od Itaki

Największy polski touroperator, Itaka, i największa polska czarterowa linia lotnicza, Enter Air, podpisały umowę na usługi czarteru w sezonie lato 2024 i zima 2024/2025. Szacunkowa wartość świadczeń przewoźnika to 74,5 miliona dolarów, czyli 296,8 miliona złotych.

Publikacja: 05.03.2024 20:00

Enter Air ma zamówienie na czartery za 300 milionów złotych od Itaki

Foto: Itaka

Jak zwykle w takich sytuacjach strony informują, że ostateczna suma będzie wynikać z rozliczeń między partnerami w miarę realizowanych na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów czarterowych. Nowa umowa opiewa jednak na dużo większą sumę niż poprzednia, która obejmowała sezony lato 2023 i zima 2023/2024, bo wtedy chodziło o 56,2 miliona dolarów (248 milionów złotych).

Czytaj więcej

Itaka – na wakacje do Albanii będzie można polecieć bezpośrednio z Warmii i Mazur

Enter Air odnawia kontrakty z biurami podróży

– Umowa z Itaką to trzeci nasz duży kontrakt na najbliższe kwartały – mówi cytowany w komunikacie członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Aira Andrzej Kobielski. - Ich wartość wynosi prawie 1,2 miliarda złotych, a jesteśmy też na dobrej drodze do podpisania kolejnej istotnej umowy.

- Jeśli chodzi o współpracę z Itaką, to zapowiada się kolejny owocny rok naszej współpracy. Z klientami tego biura podróży będziemy latać na Wyspy Zielonego Przylądka, do miejsc położonych w basenie Morza Śródziemnego aż po Oman i równikowy Zanzibar. Co istotne, duża część naszego programu to trasy całoroczne, które pozwolą na optymalne wykorzystanie samolotów.

W ramach odnowienia współpracy na kolejny sezon z najważniejszymi partnerami Enter Air podpisał w tym roku aneks do umowy czarteru z Rainbowem Tours (szacunkowa wartość 365,6 milion złotych) i z Coralem Travel Poland (508,9 miliona złotych). Oba kontrakty są dużo wyższe od poprzednich.

Klientem tej linii lotniczej jest też jeszcze spółka TUI Poland. Jej umowa na dwa sezony sprzed roku opiewała na 164 miliony dolarów, czyli około 718,3 miliona złotych.

Enter Air ma już 27 samolotów

Przewoźnik ma siedem stałych baz - w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Paryżu i Zurychu - i kilka sezonowych, m.in. w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie. Enter Air dysponuje 22 boeingami 737-800 i pięcioma boeingami 737 MAX 8. Jest też współwłaścicielem szwajcarskiej linii Chair Airlines z flotą czterech samolotów.

Biura Podróży
Zmarła Alina Dybaś-Grabowska, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów
Biura Podróży
TUI szuka ludzi do pracy. Ma tysiąc wakatów i propozycję pracy zdalnej
Biura Podróży
Anex: Kończymy z ofertami dedykowanymi. Każdy agent turystyczny tak samo ważny
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biura Podróży
Prezes Wakacje.pl: Naszym drogowskazem potrzeby klientów i zdrowy rynek