Gdańskie lotnisko: W przyszłym roku odprawy w nowym terminalu

Fot. materiały prasowe

Na pirsie zachodnim, czyli nowej części terminala T2, który buduje się na lotnisku w Gdańsku, zawisła dziś tradycyjna wiecha symbolizująca osiągnięcie najwyższego punktu budynku.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy buduje pirs, który będzie przedłużeniem terminalu pasażerskiego T2 w kierunku zachodnim. Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego, prace budowlane, które zaczęły się jesienią ubiegłego roku, a mają się zakończyć w czwartym kwartale 2021 roku, idą zgodnie z planem. Prowadzi je Korporacja Budowlana Doraco.

Robotnicy zawiesili dziś na pirsie tradycyjną wiechę, która symbolizuje osiągnięcie najwyższego punktu obiektu.

– Rozbudowujemy terminal, by w przyszłości obsłużyć pasażerów, którzy niewątpliwie do nas wrócą w perspektywie roku lub dwóch lat – mówi prezes lotniska Tomasz Kloskowski, cytowany w komunikacie.

Fot. materiały prasowe

– Nasze miasta i nasz region będą się rozwijać bez względu na to, kiedy zakończy się pandemia koronawirusa. Nie należy obawiać się czasów, w których żyjemy, należy patrzeć w przyszłość i wierzyć, że za chwilę wrócimy do normalności. Budowa terminalu przebiega rewelacyjnie, bo terminowo. Mieścimy się też w kosztach, które sobie założyliśmy. W trakcie szalejącej pandemii to, co nam bardzo dobrze wychodzi, to jest właśnie budowa pirsu – podkreśla prezes.

CZYTAJ TEŻ: Aiport City Gdańsk – pierwszy biurowiec prawie gotowy

– Mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa wszystkie działania realizowane są planowo. Obiekt osiągnął właściwą wysokość, trwają prace związane z pokryciem dachowym, a przed nami roboty wykończeniowe, wśród których najbardziej widoczne, bo nadające charakter nowemu budynkowi, są prace fasadowe – dodaje prezes Doraco Karol Zduńczyk.

Fot. materiały prasowe

Po rozbudowie terminala Port Lotniczy Gdańsk zyska prawie 16 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni (teraz ma około 45 tysięcy metrów kwadratowych). Liczba linii kontroli bezpieczeństwa wzrośnie z 11 do 18, punktów odprawy paszportowej w hali odlotów z sześciu do 10, gate’ów odlotowych z 20 do 30, punktów odprawy paszportowej w hali przylotów z ośmiu do 12, a karuzel bagażowych z pięciu do dziewięciu.

ZOBACZ TAKŻE: Gdańskie lotnisko dobuduje sobie nowy pirs

W nowym pirsie obsługiwani będą pasażerowie rejsów rozkładowych podróżujący do krajów spoza strefy Schengen, część obiektu przeznaczona zostanie do obsługi pasażerów z krajów tejże strefy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Coraz więcej ludzi nocuje w pięciu gwiazdkach

O prawie 23 procent rok do roku podrożała w maju cena noclegu w pięciogwiazdkowym ...

Travelplanet: Turcja wyprzedziła Grecję, Polska wyprzedziła Hiszpanię

Turcja, Grecja, Egipt, Bułgaria i Polska – tam najchętniej pojadą na wakacje klienci Travelplanet.pl. ...

Sąd: Córka kłamała o gwałcie. Matka: Bojkot Cypru.

Matka 19-letniej Brytyjki, która jest podejrzana o to, że kłamliwie oskarżyła o gwałt grupę ...

Monako

Kayak.pl: Najdrożej w Monako, najtaniej w Wientianie

Warszawa zajęła 105. miejsce na liście 140 najdroższych pod względem ceny noclegu stolic, które ...

Hiszpania bez turystów – przyjechało tylko 7 procent gości

Nieco ponad 284 tysiące turystów z zagranicy przyjechało w lutym do Hiszpanii. To o ...

Burze sparaliżowały lotnisko w Hamburgu

Gwałtowne burze i ulewy, które przeszły w nocy nad Niemcami, spowodowały szereg wypadków i ...