W Kołobrzegu buduje się Crowne Plaza

Spółka Baltic Wave podpisała umowę franczyzową z InterContinental Hotels Group. Hotel, który buduje w Kołobrzegu, działał będzie pod należącą do tej grupy hotelowej marką Crowne Plaza.

Publikacja: 19.02.2020 13:44

W Kołobrzegu buduje się Crowne Plaza

Foto: Fot. materiały prasowe

Firma deweloperska Baltic Wave poinformowała, że budowany przez nią w Kołobrzegu hotel przyjmie markę Crowne Plaza grupy hotelowej InterContinental (IHG).

CZYTAJ: Ruszyła budowa hotelu Baltic Wave w Kołobrzegu

„Hotel Crowne Plaza Kołobrzeg Resort połączy biznesowe DNA marki z udogodnieniami charakterystycznymi dla prestiżowych hoteli w kurortach” – czytamy w komunikacie.

""

Fot. materiały promocyjne

turystyka.rp.pl

14-kondygnacyjny, pięciogwiazdkowy Crowne Plaza Kołobrzeg Resort powstaje w uzdrowiskowej części Kołobrzegu, 200 metrów od plaży. Będzie jednym z najwyższych budynków w mieście. Znajdą się w nim między innymi basen panoramiczny typu infinity edge (z ukrytą krawędzią), kryty kompleks basenowy, strefa spa i wellness, bar i kawiarnia widokowa, restauracje, a także przestrzeń konferencyjno-bankietowo-wystawiennicza z salą na 500 osób. Do części konferencyjnej będą mogły wjeżdżać samochody, co pozwoli na organizację wydarzeń związanych z prezentacją nowych modeli aut. 468 apartamentów inwestor udostępni w sprzedaży w systemie condo. Prace budowlane mają zakończyć się w 2021 roku.

– Kołobrzeski hotel będzie trzecim w Polsce obiektem marki Crowne Plaza, ale pierwszym Crowne Plaza Resort – mówi dyrektor ds. rozwoju w Europie Wschodniej i Turcji IHG, Miguel Martins, cytowany w komunikacie. – Dzięki infrastrukturze zaprojektowanej dla gości biznesowych i pięciogwiazdkowym udogodnieniom inwestycja doskonale wpisuje się w filozofię brandu. Istotna jest również sama lokalizacja obiektu – Kołobrzeg to polska stolica wypoczynku, ale też atrakcyjne miejsce na organizację konferencji lub innych wydarzeń o charakterze biznesowym poza sezonem. To idealne miejsce dla hotelu marki Crowne Plaza – dodaje Martins.

CZYTAJ TAKŻE: InterContinental zapowiada nowy hotel we Wrocławiu

– Kołobrzeg to niezwykle ważny punkt na turystycznej mapie Polski, ale nadal brakuje w nim najwyższej klasy obiektów zapewniających odpowiednią infrastrukturę zarówno dla gości indywidualnych, jak i biznesowych – zauważa prezes Baltic Wave Tomasz Wajsgerber. – Potencjał inwestycji i jej atrakcyjnej lokalizacji dostrzegła międzynarodowa sieć hotelarska. Jesteśmy przekonani, że marka Crowne Plaza podkreśli luksusowy charakter hotelu i przyciągnie do nas gości oczekujących najwyższego standardu – dodaje.

Marka Crowne Plaza istnieje od 1983 roku, dziś działa pod nią ponad 430 hoteli na całym świecie. Pierwszy polski Crowne Plaza ma się niedługo otworzyć w Warszawie. IHG ma w sumie ponad 5,9 tysiąca hoteli w ponad 100 krajach.

""

Fot. materiały promocyjne

turystyka.rp.pl

Firma deweloperska Baltic Wave poinformowała, że budowany przez nią w Kołobrzegu hotel przyjmie markę Crowne Plaza grupy hotelowej InterContinental (IHG).

CZYTAJ: Ruszyła budowa hotelu Baltic Wave w Kołobrzegu

Pozostało 92% artykułu
Hotele
Gheorghe Cristescu odwołany ze stanowiska prezesa Polskiego Holdingu Hotelowego
Hotele
Polscy hotelarze namawiają turystów: Rezerwujcie noclegi u nas, nie u pośredników
Hotele
Wielkie inwestycje hotelowe w Hiszpanii. „Mogą zwiastować rekordowy rok”
Hotele
Rekordowe zainteresowanie turystów wakacjami w Turcji. Polska „niespodzianką roku”
Materiał Promocyjny
Jakie są główne zalety systemów do zarządzania zasobami ludzkimi?
Hotele
Tureccy hotelarze: Trzeba coś zrobić z all inclusive. Za dużo jedzenia się marnuje
Hotele
„Zrób to dla siebie” - sieć hoteli promuje zrównoważony urlop