Ireneusz Węgłowski dotychczas pełnił funkcję wiceprezesa Orbisu, z którym jest związany od 1991 roku – pisze Orbis w komunikacie. W ostatnich latach odpowiadał między innymi za komunikację korporacyjną spółki, relacje inwestorskie, relacje z mediami i CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu). Wcześniej działał w obszarze zarządzania nieruchomościami hotelowymi, uczestniczył także w zmianie modelu biznesowego spółki. Jest również prezesem Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego – organizacji reprezentującej interesy polskich hotelarzy na szczeblu lokalnym, krajowym i unijnym.

CZYTAJ TEŻ: Orbis wychodzi z giełdy

Ireneusz Węgłowski ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz program rozwoju zawodowego w Szkole Administracji Hotelowej Cornell University w Ithace w Stanach Zjednoczonych.

– Rola przewodniczącego rady nadzorczej Orbisu to ogromny zaszczyt. Mam nadzieję, że moja wiedza i wieloletnie doświadczenie w branży hotelarskiej będą wsparciem dla dalszego rozwoju spółki i umacniania jej pozycji na rynku – skomentował swoją nominację Ireneusz Węgłowski.