Orbis wychodzi z giełdy

Fot. materiały prasowe

W grudniu zeszłego roku AccorInvest poinformował, że chce kupić 100 procent akcji Orbisu i ogłosił wezwanie do ich sprzedaży. Proces ten dobiegł właśnie końca i AccorInvest stał się właścicielem 98,6 procent akcji Orbisu.

W grudniu zeszłego roku Accor podpisał ze spółką AccorInvest wiążącą umowę sprzedaży 85,6 procent akcji Orbisu po 115 złotych za akcję, za łączną kwotę 4,5 miliarda złotych. AccorInvest ogłosił wezwanie do sprzedaży akcji Orbisu, które pozostawały poza jej kontrolą, z zamiarem przejęcia całości i wycofania Orbisu z warszawskiej giełdy (10,2 procent należało wówczas do Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Nationale-Nederlanden). Dziś poinformował o nabyciu 98,6 procent akcji.

CZYTAJ TEŻ: AccorInvest dostał zgodę na przejęcie Orbisu

– Cieszymy się, że do naszej grupy dołącza Orbis, który ma znakomite aktywa, długoletnie doświadczenie w dziedzinie nieruchomości i hotelarstwa na kluczowych rynkach oraz zespoły profesjonalistów – mówi dyrektor generalny AccorInvest, John Ozinga, cytowany w komunikacie spółki. – Dzięki integracji z Orbisem AccorInvest będzie miał ponad 900 hoteli z 135 tysiącami pokojów, które dają łączne przychody w wysokości ponad 4 miliardów euro – dodaje.

Transakcja jest ostatnim elementem procesu transformacji Orbisu po nabyciu przez Accor w październiku 2019 roku za około 1,2 miliarda złotych części serwisowej przedsiębiorstwa obejmującej umowy umowy franczyzowe i o zarządzanie. Orbis stał się wyłącznie inwestorem i operatorem nieruchomości hotelowych w Europie Wschodniej z majątkiem w postaci 73 hoteli (63 własnych i 10 w dzierżawie) w Polsce, Czechach, Rumunii, Słowacji, na Węgrzech i Litwie.

ZOBACZ TAKŻE: Orbis skupia się na nieruchomościach

AccorInvest jest inwestorem, właścicielem i operatorem hotelowym działającym w 26 państwach Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji. Kupuje i modernizuje hotele, buduje też nowe obiekty. Rozpoczął działalność w następstwie transformacji Accoru zainicjowanej w 2013 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Barceló chce być największe w Tunezji

Prawie 1,5 tysiąca pokojów w sześciu hotelach cztero- i pięciogwiazdkowych powstanie w Tunezji. W ...

Nie jesteśmy hotelowym supermarketem

Vienna House świętuje 10-lecie hotelu andel’s w Krakowie i planuje nowe otwarcia (nie tylko) ...

Turyści z dalekich krajów bardziej zainteresowani Polską

Prawie sześciokrotnie wzrosła liczba wyszukiwań wakacyjnych lotów do Polski z Korei Południowej, które zarejestrował ...

PKS Polonus pojedzie do Lublina i Stalowej Woli

PKS Polonus rozwija siatkę połączeń o dwie kolejne linie. Połączenia z Warszawy do Stalowej ...

Air France poleci do Ćennaju

Ćennaj, stolica stanu Tamilnadu, to czwarte indyjskie miasto w siatce francuskiego przewoźnika, po Delhi, ...

Majorka: Brytyjczycy? Nie mamy już miejsc

Coraz więcej hoteli na Majorce chce ograniczyć sprzedaż oferty na 2018 rok brytyjskim touroperatorom. ...