Orbis wychodzi z giełdy

Fot. materiały prasowe

W grudniu zeszłego roku AccorInvest poinformował, że chce kupić 100 procent akcji Orbisu i ogłosił wezwanie do ich sprzedaży. Proces ten dobiegł właśnie końca i AccorInvest stał się właścicielem 98,6 procent akcji Orbisu.

W grudniu zeszłego roku Accor podpisał ze spółką AccorInvest wiążącą umowę sprzedaży 85,6 procent akcji Orbisu po 115 złotych za akcję, za łączną kwotę 4,5 miliarda złotych. AccorInvest ogłosił wezwanie do sprzedaży akcji Orbisu, które pozostawały poza jej kontrolą, z zamiarem przejęcia całości i wycofania Orbisu z warszawskiej giełdy (10,2 procent należało wówczas do Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Nationale-Nederlanden). Dziś poinformował o nabyciu 98,6 procent akcji.

CZYTAJ TEŻ: AccorInvest dostał zgodę na przejęcie Orbisu

– Cieszymy się, że do naszej grupy dołącza Orbis, który ma znakomite aktywa, długoletnie doświadczenie w dziedzinie nieruchomości i hotelarstwa na kluczowych rynkach oraz zespoły profesjonalistów – mówi dyrektor generalny AccorInvest, John Ozinga, cytowany w komunikacie spółki. – Dzięki integracji z Orbisem AccorInvest będzie miał ponad 900 hoteli z 135 tysiącami pokojów, które dają łączne przychody w wysokości ponad 4 miliardów euro – dodaje.

Transakcja jest ostatnim elementem procesu transformacji Orbisu po nabyciu przez Accor w październiku 2019 roku za około 1,2 miliarda złotych części serwisowej przedsiębiorstwa obejmującej umowy umowy franczyzowe i o zarządzanie. Orbis stał się wyłącznie inwestorem i operatorem nieruchomości hotelowych w Europie Wschodniej z majątkiem w postaci 73 hoteli (63 własnych i 10 w dzierżawie) w Polsce, Czechach, Rumunii, Słowacji, na Węgrzech i Litwie.

ZOBACZ TAKŻE: Orbis skupia się na nieruchomościach

AccorInvest jest inwestorem, właścicielem i operatorem hotelowym działającym w 26 państwach Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji. Kupuje i modernizuje hotele, buduje też nowe obiekty. Rozpoczął działalność w następstwie transformacji Accoru zainicjowanej w 2013 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sisi: Będę kandydował na prezydenta, bo buduję państwo

Prezydent Egiptu Abd el Fatah es-Sisi w telewizyjnym wystąpieniu ogłosił, że będzie ubiegał się ...

Pożar hotelu w Batumi – 11 ofiar śmiertelnych

11 osób straciło życie, a 21 odniosło rany w wyniku pożaru hotelu Leogrand w ...

Cypr popularny jak nigdy dotąd

3,55 miliona turystów odwiedziło Cypr od stycznia do listopada 2017 roku – wynika z ...

W Warszawie powstaje hostel a&o

Największa w Europie prywatna sieć hosteli a&o otwiera w Polsce swój pierwszy obiekt. Ma ...

LOT zamówił kolejne trzy duże Dreamlinery

Kolejne trzy boeingi 787-9 LOT odbierze z fabryki w Everett w 2019 roku. Będzie ...

Budowa hoteli nie wszystkim będzie się opłacać

Hotelarze muszą się liczyć m.in. z rosnącą konkurencją i kłopotami ze znalezieniem pracowników. Nowe ...