AccorInvest dostał zgodę na przejęcie Orbisu

Fot. materiały prasowe

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie przez AccorInvest kontroli nad Orbisem, co było warunkiem w wezwaniu na sprzedaż akcji hotelarskiej spółki.

W połowie grudnia AccorInvest, główny akcjonariusz Orbisu, ogłosił wezwanie do sprzedaży wszystkich będących poza jej kontrolą akcji spółki, oferując 115 złotych za papier. Inwestor, posiadający obecnie 85,8 procent udziałów, planuje skupić 100 procent akcji Orbisu i wycofać go z warszawskiego parkietu. Jeżeli w wyniku wezwania zostanie osiągnięty próg 95 procent ogólnej liczby głosów, AccorInvest nie wyklucza rozpoczęcia przymusowego wykupu.

CZYTAJ TEŻ: Accor sprzedaje akcje Orbisu

W akcjonariacie Orbisu, oprócz Accoru, jest także Nationale-Nederlanden OFE. Fundusz ten kontroluje 10,2 procent głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Zarząd Orbisu uważa cenę w wezwaniu za odpowiadającą wartości godziwej.
Zapisy w wezwaniu potrwają do 5 marca. Planowana data transakcji nabycia akcji na giełdzie to 10 marca, a rozliczenie ma nastąpić 11 marca.

To już kolejna próba skupienia z rynku pozostałych akcji Orbisu przez głównego akcjonariusza. Z końcem listopada 2018 roku AccorHotels ogłosił wezwanie na brakujące 47,3 procent akcji. Inwestor początkowo zaoferował 87 złotych za walor, by ostatecznie podnieść cenę, tuż przed końcem zapisów, do 95 złotych. W wyniku przeprowadzonych transakcji główny akcjonariusz zwiększył stan posiadania do 85,8 procent, co nie wystarczyło, by rozpocząć przymusowy wykup.

ZOBACZ TAKŻE: Orbis – kontynuacja poprawy

Podczas środowej sesji za papiery Orbisu płacono na giełdzie około 115 złotych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wybierz najlepszą ofertę Last Minute!

Oferty Last Minute, to zdecydowanie najbardziej sensowne cenowo oferty na rynku turystycznym. Wiele osób ...

Betlej: Planujesz sezon turystyczny 2019? Pamiętaj o wyborach

Oprócz zwykłych czynników makro- i mikroekonomicznych, pogody czy koniunktury zewnętrznej touroperatorzy szykujący wyjazdy na ...

Agenci turystyczni nie zobaczą już pieniędzy klientów

Od przyszłego roku agenci sprzedający powiązane usługi turystyczne muszą ubezpieczać się od bankructwa, jeśli ...

DER Touristik nie przestaje kupować

Na wzmocnieniu działalności w Europie, rozwoju własnych hoteli i oferty rejsów chce się skupić ...

Hiszpańscy hotelarze proszą biura podróży o pieniądze

Hiszpańscy hotelarze proszą niemieckich touroperatorów o zapłatę zaległych należności za klientów, których gościli w ...

MSiT dofinansuje turystyczne szlaki i marki

Na renowacje szlaków, kampanie społeczne o bezpiecznym wypoczynku i tworzenie nowych marek turystycznych pójdą ...