BW Premier Collection Hotel Liberté 33, bo tak brzmi jego pełna nazwa, stoi w centrum Poznania przy ulicy Libelta 33, w niedaleko od dworca, Starego Rynku i Międzynarodowych Targów Poznańskich – zapewnia w komunikacie Best Western Hotels & Resorts. Właścicielem obiektu jest spółka Hotel Edison.

CZYTAJ TEŻ: Best Western otwiera w Polsce pierwszy hotel Sadie

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl

Liberté 33 składa się z dwóch budynków – willi od frontu i nowo wybudowanej części z tyłu. Willa z 1920 roku łączy cechy neobaroku i klasycyzmu i ma pięć kondygnacji.

Oba budynki mieszczą w sumie 60 pokojów w standardzie czterogwiazdkowym, z bezpłatnym wi-fi. Hotel ma również restaurację L33 Bistro & Bar „w angielskim stylu”, sklep i winiarnię Foodwine, w której można kupić między innymi wina z wielkopolskiej winnicy Edison, salę fitness i saunę, dwie sale konferencyjne o powierzchni 50 i 30 metrów kwadratowych i podziemny garaż.

Projekt dobudówki i rewitalizacji willi przygotowała pracownia architektoniczna PB Architekci, wnętrza zaprojektowała Pracownia Projektowa Sucharski.

ZOBACZ TAKŻE: Trzy hotele PHH dołączą do sieci Best Western

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl

– Kierujemy naszą ofertę nie tylko do podróżnych, ale też do mieszkańców Poznania, lokalnych przedsiębiorców i okolicznych firm, które będą mogły zorganizować tu konferencję, szkolenie lub spotkanie biznesowe – zachęca dyrektor generalna hotelu Anna Kubiak, cytowana w komunikacie.

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl

Best Western Hotels & Resorts z siedzibą w Phoenix w Stanach Zjednoczonych należy, wraz z firmami hotelowymi WorldHotels i SureStay, do sieci BWH Hotel Group. Około 4,7 tysiąca hoteli BWH działa w 100 miejscach na świecie pod 18 markami: Best Western, Best Western Plus, Best Western Premier, Executive Residency by Best Western, Vīb, GLō, Aiden, Sadie, BW Premier Collection, BW Signature Collection, WorldHotels Luxury, WorldHotels Elite i WorldHotels Distinctive, WorldHotels Crafted, SureHotel, SureHotel Plus, SureHotel Collection i SureHotel Studio.

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl