W Egipcie powstaje nowa wioska turystyczna. Buduje ją sieć hoteli

Marsa Mares Bay ma być nowym kurortem turystycznym nad egipskim wybrzeżem Morza Czerwonego, a to za sprawą planów sieci hotelowej Jaz. W sumie firma uruchomi tam 10 obiektów.

Publikacja: 18.09.2023 15:04

Marsa Mares powstanie niedaleko Marsa Alam

Marsa Mares powstanie niedaleko Marsa Alam

Foto: Aleksander Kramarz

Grupa Hotelowa Jaz to jedna ze spółek należących do Grupy Travco, na czele której stoi rodzina el Chiaty (w Polsce znana z tego, że kilka lat temu zainwestowała w upadające biuro Alfa Star). Firma blisko współpracuje z Grupą TUI, obsługuje w Egipcie klientów tego touroperatora, w jego ofercie znajdują się też hotele należące do firmy.

Czytaj więcej

Hiszpanie do turystów: Nie myjcie się pod prysznicem! Damy wam wiaderka na wodę

Teraz sieć Jaz chce rozwinąć strefę hotelową Marsa Mares Bay w Egipcie. W sumie działać ma tam 10 hoteli, a jako pierwszy gości przyjmować zaczął Iberotel Costa Mares, który rozpoczął działalność w czasie pandemii. W listopadzie tego roku podwoje otworzy Jaz Amara, pięciogwiazdkowy obiekt, który będzie dysponował 272 pokojami. W dalszej kolejności planowane jest uruchomienie hoteli tylko dla dorosłych, ale też dla rodzin z dziećmi i dla klientów nastawionych na wypoczynek w stylu spa&wellness oraz miłośników gry w golfa - pisze niemiecki portal Touristik Aktuell.

Marsa Mares leży 10 minut drogi od lotniska w Marsa Alam. Wybrzeże słynie z pięknie zachowanego świata podwodnego i jest szczególnie chętnie odwiedzane przez miłośników nurkowania. Można tam zobaczyć żółwie wodne i krowy morskie – utrzymuje portal.

Czytaj więcej

Branża turystyczna do polityków: Wspierajcie wyjazdy, bo z tego są korzyści

Grupa Hotelowa Jaz zarządza 58 obiektami w Egipcie pod markami Jaz Hotels&Resorts, Magic World Club by Jaz, Iberotel Hotels&Resorts, Solymar Hotels&Resorts oraz Steigenberger Hotels and Resorts – wysokiej jakości obiektami utworzonymi we współpracy z wiodącą firmą hotelarską z Niemiec, Deutsche Hospitality (wcześniej Steigenberger Hotel Group). Sieć dysponuje prawie 15,5 tysiącem pokojów, ma też flotę statków pływających pod markami Jaz Cruises i Steigenberger Cruises.

Hotele
Hotelarze: Zapowiada się dobra majówka. Układ kalendarza nam sprzyja
Hotele
„Lex Kamilek” już obowiązuje, a wielu hotelarzy nawet o nim nie słyszało
Hotele
TUI: Mamy pierwszy hotel bez dwutlenku węgla
Hotele
Polacy wydłużają majówkę. I płacą za noclegi ponad 300 złotych więcej
Hotele
W Egipcie nowe hotele rosną jak grzyby po deszczu. „Największe tempo od 15 lat”