Można już rezerwować wakacje w Hiszpanii

Fot. AFP

Zagraniczni turyści mogą już rezerwować lipcowy wypoczynek w Hiszpanii – powiedziała w poniedziałek minister hiszpańskiej turystyki Reyes Maroto.

Jak zapewniła Maroto w wywiadzie dla stacji radiowej Onda Cero, planowanie wakacji letnich w Hiszpanii w lipcu jest jak najbardziej uzasadnione. – Obowiązek odbycia dwutygodniowej kwarantanny prawdopodobnie zostanie do tego czasu zawieszony – dodała.

Jeden z najbardziej dotkniętych koronawirusem krajów na świecie stopniowo łagodzi ścisłą blokadę – podaje Reuters. Kilka dni temu Madryt zaskoczył partnerów z Unii Europejskiej wprowadzeniem dwutygodniowej kwarantanny dla wszystkich przybyszów z zagranicy. Według oficjalnych wyjaśnień miało to zapobiec drugiej fali zachorowań.

Premier Pedro Sánchez dodał na konferencji prasowej, że od 22 czerwca rząd stworzy „bezpieczne korytarze”, łączące regiony Hiszpanii, które weszły w fazę trzecią planu łagodzenia ograniczeń w gospodarce i życiu społecznym, z niektórymi miastami europejskimi.

Sánchez przekonywał, że turystów zagranicznych, że „Hiszpania będzie czekać [na nich] od lipca, a ktokolwiek przyjedzie do Hiszpanii, może być pewien, że przyjedzie do kraju, który zapewni im zdrowy pobyt i który dba o zrównoważony rozwój.

CZYTAJ TEŻ: Hiszpania coraz bliżej decyzji o wpuszczeniu turystów

Jak napisał hiszpański portal surinenglish.com, w związku z obowiązująca obecnie kwarantanną, branża turystyczna hiszpańska niepokoiła się, że w pozyskaniu turystów wyprzedzą ją konkurencyjne kraje, jak Grecja i Włochy, które ogłosiły, że otworzą się na ruch z zagranicy bez stosowania kwarantanny. Pierwszy od połowy czerwca, drugi od 3 czerwca.

Jednocześnie minister turystyki Wysp Kanaryjskich odniósł się sceptycznie do szybkiego powrotu turystów na archipelag. Jak powiedział, nie przewiduje, by goście z zagranicy zaczęli przyjeżdżać tu przed październikiem czy nawet listopadem.

Mogą Ci się również spodobać

Włochy odmrażają gospodarkę, ale o turystyce nie ma mowy

4 maja we Włoszech ruszą ponownie fabryki, a także wznowiona zostanie praca na placach ...

Ruszyło głosowanie na Najlepszy Produkt Turystyczny

Do ostatniego kliknięcia pozostanie niewiadomą, kto zwycięży w tegorocznym głosowaniu internautów w konkursie na ...

Kontroler może ukarać hotel bez wchodzenia do pokojów

Kontroler nie musi wchodzić do pokojów hotelowych i oglądać telewizorów, by wymierzyć karę za ...

Brytyjczycy w tym roku raczej bez wakacji za granicą

Brytyjczycy raczej nie będą mogli udać się tego lata na wypoczynek za granicę. Z ...

Minister turystyki Włoch: Lato będzie lepsze, bo z certyfikatem zdrowia

Latem regiony Włoch będą oznaczone kolorami białym i żółtym. To oznacza, że będą prawie ...

Grecja – kontrowersje wokół otwarcia Meczetu Zdobywców

W Atenach został otwarty dla zwiedzających XV-wieczny Fethiye Dżami, tzw. Meczet Zdobywców. To jeden ...