W 2019 roku LOT przewiózł 10 milionów pasażerów. Dziś obsługuje dwa razy więcej połączeń niż jeszcze dwa, trzy lata temu, a jego flota liczy ponad 80 samolotów. Dynamiczny rozwójpociąga za sobą dużo większe potrzeby kadrowe, dlatego firma stale prowadzi rekrutacje, między innymi do działów IT i revenue management.
Pokłady najnowszych technologii
Linie lotnicze jako jednostka strategiczna podlegają pod wytyczne ustawy o cyberbezpieczeństwie, dlatego przechodzą regularne audyty. LOT stale powiększa zespół specjalistów – architektów systemów bezpieczeństwa IT i testerów IT, których głównym zadaniem jest opracowywanie strategii bezpieczeństwa IT i prowadzenie analizy ryzyka. Kandydaci na te stanowiska muszą znać normy ISO. Dużym atutem jest także posiadanie certyfikatów bezpieczeństwa, na przykład CISA, CISM.
CZYTAJ TEŻ: Zapowiada się rekordowy rok dla LOT-u
Oprócz specjalistów od cyberbezpieczeństwa pracę w Locie znaleźć mogą także deweloperzy. Dzięki temu, że zlecenia związane z tworzeniem aplikacji wykonują wewnętrzne zespoły IT, efekty ich działań są bardziej dostosowane do specyfiki branży. Największą zaletą pracy w tej dziedzinie jest szeroki zakres zadań i możliwość poznawania środowiska nowoczesnych aplikacji. LOT ściśle współpracuje z Google’em i Microsoftem.
Choć to pilot bezpośrednio steruje samolotem, na to, czy maszyna wzbije się w powietrze, bezpośredni wpływ ma także administrator systemów lotniczych. Praca na tym stanowisku może być ciekawa dla ludzi, którzy chcą poznać od podszewki branżę lotniczą i mieć stały, bezpośredni kontakt z centrum operacyjnym, między innymi z pilotami. Do głównych wymagań stawianych kandydatom zalicza się tu doświadczenie w administrowaniu serwerami aplikacyjnymi, takimi jak Windows Server, Linux, a także znajomość języka angielskiego.