Ryanair ogłosił dziś letni rozkład lotów z Wrocławia, o czym informuje w komunikacie. Znalazło się w nim 38 tras do największych miast Europy, jak Londyn, Mediolan czy Barcelona, a także do najpopularniejszych miejsc wakacyjnych, jak Alicante, Korfu, Malta czy Zadar. W siatce jest też siedem nowości: Billund, Bournemouth, Pafos, Piza, Sztokholm, Turyn i Wenecja.

W ramach największej w historii wrocławskiego lotniska siatki Ryanair będzie wykonywał sto lotów tygodniowo, czyli o 15 więcej niż latem 2019 roku. Ponadto przewoźnik zostawi w bazie na lotnisku cztery samoloty.

Czytaj więcej

Ryanair: W letniej siatce mamy więcej lotów z Krakowa niż przed pandemią

- W sezonie letnim podróżni najchętniej korzystają z połączeń na greckie wyspy, do Hiszpanii, na Cypr i oczywiście do Włoch - mówi prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś, cytowany w komunikacie.

- Obecna siatka lotów jest idealnie skrojona pod wiosenne i letnie podróże. Po pierwsze, dzięki dogodnemu ułożeniu rejsów nie musimy brać zbyt wielu dni wolnych w pracy, aby polecieć na dłuższy lub krótszy urlop. Po drugie, urozmaicona oferta połączeń zadowoli zarówno fanów plażowania, jak i wielbicieli aktywnego zwiedzania - dodaje.

Ryanair przypomina, że w tym roku mija 10 lat od założenia jego bazy we Wrocławiu.