Jak podaje internetowy serwis Greek Travel Pages, do przetargu na obsługiwanie połączenia wystartowały trzy firmy promowe, a wygrała ją Scandro Holding, spółka joint venture Acheon Akti Navigation z operatorem turystycznym Top Kinisis Travel.

Czytaj więcej

Grecja staje otworem przed turystami. Koniec z certyfikatami na granicy

Zgodnie z umową firma ma wykonać 22 rejsy w obie strony na trasie Limassol - Pireus – cztery w czerwcu, osiem w lipcu, siedem w sierpniu i trzy we wrześniu. Ostatni kurs odbędzie się 16 września.

Prom zabierze do 400 pasażerów. Na promie będzie restauracja, kawiarnia, 38 kabin pierwszej klasy, 68 kabin drugiej klasy i 110 miejsc dla pasażerów, którzy nie wykupią kabiny. prom będzie mógł również pomieścić do 100 samochodów. Podróż potrwa 30 godzin.

Cypryjski rząd zobowiązał się do finansowania połączenia kwotą 5,5 mln euro rocznie przez trzy lata, łącznie przeznaczył na to 16,5 mln euro.

Dimitriades powiedział, że ministerstwo „rozważa obecnie rozszerzenie połączenia z trzecim sąsiednim krajem, poza Grecją. Jest to zgodne z naszą długoterminową strategią morską, która wspiera współpracę i ma się przyczynić do rozwinięcia połączeń w Europie – powiedział podczas piątkowej konferencji.

- Lokalna społeczność nie może się doczekać nowego połączenia. Będzie ono niezwykle korzystne dla całego regionu, zapewniając łączność naszym obywatelom, a jednocześnie promując turystykę morską między Cyprem a Europą kontynentalną przy bardzo niskich cenach – powiedział Dimitriades.

Rezerwacje rozpoczęły się już od 50 euro za bilet VIP w jedną stronę z kabiną, 25 euro za podwójną kabinę w jedną stronę i 8 euro za miejsce bez kabiny - podaje portal Greek Travel Pages.

Czytaj więcej

Cypr wycofuje część ograniczeń nałożonych na podróżnych. Znika formularz CFP