Jak pisze przewoźnik w komunikacie, dodanie airbusów 321 neo umożliwi mu uruchomienie 12 nowych tras i zwiększenie częstotliwości rejsów na pięciu trasach z Rzymu i na trzech trasach z Malpensy. Nowe trasy będą uruchamiane od października.

Wraz z dodanymi samolotami baza Wizz Aira w Rzymie Fiumicino powiększy się do siedmiu maszyn, co pozwoli zwiększyć liczbę tras do 65. Nowe kierunki to Barcelona, Göteborg, Malaga, Paryż Orly, Porto, Sewilla i Walencja.

Czytaj więcej

Dolna Saksonia: Zakazać liniom lotniczym pobierania przedpłat za bilety

W Mediolanie baza powiększy się do sześciu samolotów, a nowe kierunki to Cardiff, Dżudda, Marsa Alam, Rijad i Erywań. Dzięki tej ekspansji linia lotnicza będzie obsługiwać loty do 43 miejsc docelowych z Malpensy.

Jednocześnie Wizz Airpodjął trudną decyzję o zamknięciu bazy na lotnisku w Palermo. Od 3 listopada 2022 r. samolot, który obecnie tam stacjonuje, zostanie przesunięty w celu wsparcia ekspansji w Rzymie i Mediolanie”.

Wizz Air będzie nadal latać na lotnisko w Palermo, zapewniając codzienne połączenia z Mediolanem Malpensą i Wenecją Marco Polo, ale wstrzyma te między Palermo a Turynem i Bolonią.

„Wizz Air będzie nadal obsługiwał ponad 220 krajowych lotów tygodniowo i rozszerzy swoje usługi z Turynu i Bolonii do bazy na lotnisku Katania Fontanarossa, gdzie ma trzy samoloty bazowe” - czytamy w komunikacie.