Pasażerowie odprawiający się w Terminalu 3 dostaną kartę pokładową pocztą elektroniczną lub SMS-em. Podróżni, którzy odprawią się samodzielnie, przez internet, mogą dodać kartę pokładową do swojego Apple Wallet lub Google Wallet albo pobrać ją z aplikacji Emirates. Podobnie, jak potwierdzenie nadania bagażu rejestrowanego.

Jak tłumaczy przewoźnik, zmiana pozwoli zaoszczędzić dużo papieru, a jednocześnie ułatwi odprawę pasażerom i zmniejszy ryzyko utraty lub zaginięcia karty.

"Z mobilnej karty pokładowej można korzystać podczas całej podróży – w Dubai Duty Free, przy kontroli bezpieczeństwa i przy wejściu na pokład, wystarczy pokazać kartę pokładową w smartfonie. Obsługa Emirates i pracownicy lotniska będą jedynie skanować kod QR z mobilnej karty pokładowej, gdy pasażerowie będą przemieszczać się po lotnisku i wchodzić na pokład samolotu" - czytamy w komunikacie przewoźnika, który wyjaśnia też, że w niektórych wypadkach karta drukowana nadal jednak będzie obowiązywać. Na przykład w wypadku podróży z niemowlętami, kiedy będzie lecieć osoba niepełnoletnia bez opieki dorosłego, a także gdy chodzi o pasażerów wymagających specjalnej pomocy, pasażerów, którzy mają zapewnione loty innymi liniami lotniczymi i wszystkich podróżujących do USA.

Jeśli ktoś nie ma urządzenia mobilnego lub nie może uzyskać dostępu do informacji na nim (wyczerpanie baterii, awaria lub błąd systemu, opóźnienie w doręczeniu wiadomości lub niemożność uzyskania dostępu do WiFi, sieci lub do pakietu transferu danych", będzie mógł liczyć na wydrukowanie karty pokładowej przy stanowisku odprawy, po zgłoszeniu takiej potrzeby obsłudze.

"Miliony pasażerów Emirates już korzystają z wygody, jaką daje cyfrowa podróż. Oprócz wygodnej odprawy i zarządzania planem podróży, osoby korzystające z aplikacji Emirates mogą również uzyskać wcześniejszy dostęp do cyfrowego menu, a także zaplanować i wybrać swoje ulubione filmy, programy telewizyjne lub playlisty muzyczne. Po wejściu na pokład samolotu lista odtwarzania może zostać od razu zsynchronizowana z systemem ice, co pozwoli zaoszczędzić czas i ułatwi rozpoczęcie lotu dzięki ulubionej rozrywce" - informuje linia lotnicza.