Ponad milion pasażerów skorzystało z ekologicznych taryf w Grupie Lufthansa — informuje koncern. To przekłada się na 3 procent pasażerów, chociaż w samej klasie biznes bilety Green Fares wybrało 11 procent podróżnych rezerwujących bilety za pośrednictwem portali Lufthansa Group. Firma twierdzi, że trend jest rosnący, co dotyczy wszystkich klas rezerwacyjnych.
W sumie od momentu wprowadzenia zielonych biletów podróżni zrekompensowali ponad 77 tysięcy ton CO2, co odpowiada emisji powstałej w czasie ponad 12 tysięcy lotów airbusem A320neo z Hamburga do Monachium.
Lufthansa stara się latać na ekologicznych zasadach
Zielone taryfy są dostępne w liniach lotniczych Lufthansa, Austrian Airlines, Brussel Airlines, Swiss, Edelweiss, Discover Airlines i Air Dolomiti, które rocznie odbywają łącznie 730 tysiące lotów na trasach po Europie, a także do Maroka, Algierii i Tunezji. Od listopada 2023 r. Grupa testuje je także na wybranych lotach długodystansowych.
Czytaj więcej
Grupa FTI, do której należą między innymi biura podróży FTI i 5vorFlug, we współpracy z linią lotniczą Eurowings opracowała nową taryfę, która jest dostępna tylko u agentów turystycznych.
Taryfa Green Fares w Europie i Afryce Północnej zapewnia bardziej zrównoważoną formę podróżowania, ponieważ obejmuje pełną kompensację dwutlenku węgla w przeliczeniu na pasażera. To dzięki zastosowaniu ekologicznego paliwa SAF, które pozwala zredukować emisję o 20 procent. Pozostałe 80 procent jest rekompensowane przez udział w projektach na rzecz ochrony klimatu - w sumie jest ich 15, w tym dwa oparte na technologii: Sustainable Concrete firmy Carbon Cure (wychwytywanie dwutlenku węgla i długoterminowe składowanie w betonie) oraz Biochar (usuwanie CO2 za pomocą biowęgla).