W minionym miesiącu lotnisko obsłużyło 307 tysięcy pasażerów. To o 161 procent więcej niż w październiku zeszłego roku i już tylko o około jedną trzecią mniej niż w październiku rekordowego (5,4 pasażerów) 2019 roku - informuje lotnisko w komunikacie.

W całym 2021 roku było już w gdańskim porcie lotniczym 1,69 miliona klientów linii lotniczych. Do dwóch milionów pasażerów w tym roku brakuje ponad 314 tysięcy podróżnych. "Jesteśmy przekonani, że będzie ich w listopadzie i grudniu o wiele więcej" - czytamy.

Czytaj więcej

Zimowy rozkład lotów z Gdańska: 59 europejskich tras

W październiku o ponad 170 procent, porównując z tym samym miesiącem rok wcześniej, wzrosła liczba turystów, którzy polecieli samolotami czarterowymi. Zarazem było to o 7,5 procent mniej niż w październiku roku 2019 i o 25 więcej niż w 2018. Najpopularniejsze kierunki czarterowe to Turcja, Egipt, Grecja i Hiszpania.

Kierunki w ruchu regularnym najchętniej wybierane to: Oslo, Londyn, Sztokholm, Amsterdam i Warszawa. Najwięcej pasażerów było w pojedynczych samolotach do Krakowa, Barcelony, Alicante w i do Pafos i Larnaki na Cyprze.