Warszawski port odprawił w pierwszym miesiącu tego roku 649 tysięcy pasażerów, z czego ponad 90 procent podróżowało na trasach międzynarodowych.

Czytaj więcej

Michał Kaczmarzyk, Buzz: W wakacje samoloty będą pełne. Wzrosną ceny biletów

Ponad 67 procent klientów skorzystało z usług tradycyjnych linii lotniczych. Najpopularniejszym przewoźnikiem pozostawał LOT, który miał 55 procent udziału w całym styczniowym ruchu. Na drugim miejscu był Wizz Air z prawie 20-procentowym udziałem, a na trzecim Enter Air z udziałem 5-procentowym.

W pierwszej piątce najczęściej wybieranych kierunków na trasach regularnych znalazły się Londyn, Kijów, Paryż, Dubaj i Frankfurt. Jeśli chodzi o połączenia czarterowe, to najchętniej wybieranymi trasami były Hurghada, Marsa Alam, Punta Cana, Fuerteventura i Zanzibar.

Wiele wskazuje, że najgorszy czas kryzysu w światowym lotnictwie jest już za nami – komentuje cytowana w komunikacie lotniska jego dyrektor marketingu i PR Anna Dermont. - Ostatni miesiąc to potwierdza, mimo uzasadnionych obaw związanych z piątą falą pandemii wyniki przewozów przerosły nasze oczekiwania, choć nadal są na poziomie sporo niższym niż przed pandemią. Mamy jednak nadzieję, że tendencja wzrostowa utrzyma się przez cały rok, czemu sprzyja zmniejszanie ograniczeń covidowych.