Czerwiec był na Lotnisku Chopina pierwszym miesiącem po pandemii, w którym udało się przekroczyć wynik najlepszego do tej pory roku 2019 - port odprawił ponad 1,81 miliona pasażerów, o prawie 2 procent więcej – informuje biuro prasowe Polskich Portów Lotniczych.

Od początku roku lotnisko odprawiło ponad 968 tys. pasażerów czarterowych. To prawie 14 procent więcej niż w pierwszym półroczu 2019. W samym czerwcu odnotowano wzrost liczby pasażerów czarterowych o 23 procent w odniesieniu tego samego okresu 2019 roku. Odpowiednio w tym roku było to prawie 351 tys. osób, a w roku 2019 ponad 285 tys.

W pierwszym półroczu 2023 turyści czarterowi najczęściej decydowali się na takie kierunki lotów jak Antalya, Hurghada, Marsa Alam, Rodos i Heraklion. W wypadku połączeń regularnych w czołówce najpopularniejszych wśród pasażerów tras znalazły się: Londyn, Paryż, Amsterdam, Frankfurt i Dubaj.

Jesteśmy dumni, że przy tak dużym ruchu pasażerskim osiągamy również bardzo dobre wskaźniki punktualności. Jest to efekt codziennych zmagań pracowników lotniska, którzy ogromnym wysiłkiem starają się zapewnić pasażerom jak największy komfort podróży. Dzięki temu ruch na lotnisku odbywa się płynnie, co przekłada się na punktualność operacji lotniczych - mówi Anna Dermont, rzecznik Lotniska Chopina.

- Jesteśmy dumni, że przy tak dużym ruchu pasażerskim osiągamy również bardzo dobre wskaźniki punktualności. Pracownicy lotniska ogromnym wysiłkiem starają się zapewnić pasażerom jak największy komfort podróży. Dzięki temu ruch na lotnisku odbywa się płynnie - mówi cytowana w komunikacie rzeczniczka lotniska Anna Dermont.