W listopadzie pasażerowie najchętniej latali do Londynu, Rzymu, Mediolanu, Barcelony, Dublina, Oslo, Malagi, Sztokholmu, Lizbony i Madrytu – podaje biuro prasowe lotniska w komunikacie.

Tam też informuje, że w pierwszym tygodniu listopada samorząd województwa mazowieckiego rozstrzygnął przetarg na opracowanie projektu budowy linii kolejowej i stacji na lotnisku w Modlinie. Za najkorzystniejszą uznano ofertę konsorcjum dwóch firm. Infra – Centrum Doradztwa i YLE Inżynierowie zobowiązały się przygotować dokumentację za 4,87 mln złotych. 7 grudnia podpisano umowa z wykonawcą. Samorząd przeznaczył na realizację tego przedsięwzięcia ponad 22 mln złotych. Zaplanowano budowę nowej dwutorowej linii kolejowej od stacji Modlin do lotniska o długości ok. 5,8 kilometra, a także naziemnej stacji kolejowej w okolicach istniejącego ronda na terenie portu.

- Bezpośrednie połączenie kolejowe z lotniskiem wpłynie na zwiększenie zainteresowania przejazdami pociągami do i z portu lotniczego. Inwestycja przyniesie korzyści nie tylko pasażerom, ale również pracownikom wielu firm zlokalizowanym w naszym porcie – sądzi cytowany w komunikacie wiceprezes zarządu lotiska ds. korporacyjnych Grzegorz Hlebowicz.