Maj był kolejnym miesiącem, w którym lotnisko w Modlinie zanotowało mniejszy ruch niż rok wcześniej. Dzieje się tak z powodu zmniejszenia zaangażowania jedynego przewoźnika na tym lotnisku – Ryanaira. Zredukował on w tym sezonie liczbę połączeń i rejsów o kilkanaście procent wobec roku poprzedniego. Z ośmiu samolotów zostawił w bazie w Modlinie pięć.

Czytaj więcej

Rekordowy maj na Lotnisku Chopina z dwoma nowymi kierunkami

Modlin bez Ryanaira notuje spadek liczby pasażerów

Jak wylicza portal rynek-lotniczy.pl, największy spadek, o 27 procent, lotnisko zanotowało w kwietniu. W lutym spadek liczby pasażerów wyniósł 20 procent. „Ogółem od początku tego roku w Modlinie pojawiło się 1 094 604 pasażerów, a w roku poprzednim było ich 1 297 791. To oznacza spadek rok do roku w analizowanym okresie o 15,7 proc. Liczba operacji lotniczych zmniejszyła się natomiast z 8683 do 7295. W tym przypadku spadek jest na poziomie 16 procent” - czytamy.

Największym zainteresowaniem pasażerów w maju cieszyły się takie kierunki jak Londyn, Rzym, Dublin, Alicante, Mediolan, Sztokholm, Paryż, Barcelona, Bolonia, Eindhoven, Edynburg i Bruksela.

Jak informuje rzecznik lotniska Juliusz Żebrowski, 27 kwietnia z Modlina zabiera swoich klientów także biuro podróży TUI Poland. Loty czarterowe z Lotniska Warszawa-Modlin odbywają się dwa razy w tygodniu do tureckiego kurortu Antalya. Umowa touroperatora z portem lotniczym zakłada współpracę do 26 października, w tym czasie zostanie obsłużonych kilkanaście tysięcy pasażerów.