Porty na Karaibach nie wpuszczają statków z covidem. Armatorzy zmieniają plany

Pasażerom statku Carnival Panorama, nie pozwolono zejść na ląd w Meksyku. Powodem było 69 zakażeń koronawirusem wśród członków załogi. To nie pierwszy taki wypadek.

Publikacja: 29.12.2021 01:09

Porty na Karaibach nie wpuszczają statków z covidem. Armatorzy zmieniają plany

Foto: Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International

Statek wypłynął 24 grudnia z Long Beach w Kalifornii. Zgodnie z programem rejsu miał się zatrzymać w portach Mazatlan, Los Cabos i w Puerto Vallarta. W poniedziałek, 27 grudnia, lokalne władze stanu Jalisco nie zgodziły się na wizytę w tym ostatnim mieście – informował serwis Euronews.com.

Okazało się, że jeszcze przed wypłynięciem wśród członków załogi stwierdzono pięć zakażeń koronawirusem, a od tamtego czasu liczba zakażonych sięgnęła 69 osób.

Według danych technicznych Carnival Panorama może pomieścić 3936 pasażerów i 1450 członków załogi.

Ostatecznie armator statku zdecydował, że nikt nie powinien wysiadać i zrezygnował z wpływania do Puerto Vallarta.

Czytaj więcej

Statki wycieczkowe wracają. Do końca roku będzie pływać 80 procent floty

Następnego dnia, we wtorek, rząd Meksyku wydał komunikat, że wpuści do swoich portów wszystkie statki wycieczkowe, które o to poproszą. Dodano, że Carnival Panorama będzie mógł zacumować w Guaymas w stanie Sonora – chorzy na covid dostaną pomoc medyczną, a pozostałe osoby ze statku "będą poddane kwarantannie zapobiegawczej".

Jak pisze Euronews.com, to nie odosobniony przypadek. 23 grudnia innemu statkowi, którym podróżowało 1035 pasażerów i 874 członków załogi rząd Jalisco zakazał cumować, po tym, jak stwierdzono 21 przypadków koronawirusa wśród załogi.

Z kolei statkowi wycieczkowemu z południowej Florydy, Carnival Freedom, odmówiono w zeszłym tygodniu wstępu na wyspy Bonaire i Aruba na Karaibach. Tym razem covid miało 19 członków załogi. Statek przewoził 2497 pasażerów i 1112 członków załogi i miał wrócić do Miami w niedzielę po 8-dniowym rejsie, ale rejs skrócono.

Nowe Trendy
Ruszył jeden z największych snowparków na świecie. Nowa atrakcja Abu Zabi
Nowe Trendy
Turyści: Podróże z poszanowaniem środowiska to ściema
Nowe Trendy
Branży narciarskiej grozi katastrofa. Za dwie dekady w Alpach zabraknie śniegu
Nowe Trendy
Urzędnicy ruszyli certyfikować tureckie hotele. Chodzi o zrównoważoną turystykę
Nowe Trendy
Łódź na żądanie jak taksówka? W Uberze to możliwe, na greckiej wyspie