Pierwszy raz w historii targów turystycznych Fitur Polska została uhonorowana nagrodą za najlepsze stoisko targowe - informuje w komunikacie Polska Organizacja Turystyczna, która przygotowała pawilon. Jak czytamy, Polskę wyróżniono między innymi za atrakcyjną prezentację oferty, profesjonalizm branży turystycznej i przyjazną atmosferę. Wręczenie nagrody nastąpi za kilka miesięcy w Madrycie.

POT przygotowała duże, 112,5-metrowe stoisko, w którym prezentuje się 11 wystawców: Wrocław i Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Kraków i Małopolska Organizacja Turystyczna, Warszawa i Warszawska Organizacja Turystyczna, Poznań i Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, Lublin i Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin oraz biura podróży Poland Tour, Mazovian Travel, Mazurkas Travel, Furnel Travel International, Vengo DMC Poland i Come to Poland.

Czytaj więcej

POT: Turystyczna Szkoła - wychowuje turystów i przyszłe kadry turystyki

Madryckie targi turystyczne Fitur mają charakter globalny i są trzecią najważniejszą imprezą tego typu na świecie, po berlińskich ITB i londyńskim WTM. Po przerwie spowodowanej przez pandemię powracają na nie wystawcy spoza Europy, przede wszystkim z Ameryki Łacińskiej. Fitur postrzegany jest jako najlepsze miejsce do nawiązywania kontaktów z rynkami hiszpańskojęzycznymi.

W tym roku Fitur trwa od 19 do 23 stycznia, krajem partnerskim jest Dominikana.