Future Travel Coalition (Koalicja na rzecz Turystyki Przyszłości) to zrzeszenie, do którego należą brytyjskie organizacje reprezentujące różne segmenty turystyki. Wśród nich są ABTA (odpowiednik Polskiej Izby Turystyki), stowarzyszenia touroperatorów (AITO), reprezentanci segmentu podróży służbowych i agentów turystycznych.
Czytaj więcej
Niemiecki rząd ogłosił specjalną akcję, która ma wesprzeć rodziny, chcące jesienią wypocząć poza domem. Dofinansowanie sięgnie 90 procent. Żeby skorzystać ze wsparcia trzeba jednak spełnić pewne warunki.
Eksperci spotkali się pierwszy raz na żywo od wybuchu pandemii, żeby porozmawiać o perspektywach i planie działania – pisze portal Travel Weekly. Zdaniem ekspertów, trzeba włożyć więcej pracy w przygotowanie się do trudnej ze względu na wysokie ceny energii i spodziewaną recesję zimy i opracować strategię w ramach planu wspierającego odrodzenie się turystyki po pandemii. Tym razem nacisk musi być położony na poradzenie sobie z kryzysem i rosnącymi kosztami życia.
Spotkanie 15-osobowej grupy z polityczką partii konserwatywnej, Liz Truss, zbiegło się w czasie z ogłoszeniem, że zostanie ona premierem Wielkiej Brytanii. Pakiet pomocowy ma być ogłoszony w tym tygodniu. - Od Liz Truss usłyszeliśmy wiele o tym, co rząd może zrobić, by wesprzeć ludzi i przedsiębiorców w obliczu rosnących rachunków za prąd. Teraz chcemy wiedzieć, co z tego i kiedy będzie zrobione – mówił po spotkaniu prezes ABTA Mark Tanzer. Jego zdaniem należałoby nałożyć limit na ceny energii dla firm i poszerzyć pakiet wsparcia finansowego, także w zakresie spłat pożyczek zaciąganych w okresie pandemii. - Wiele z tych postulatów zawarliśmy już w rekomendacjach dla przyszłego premiera, jeszcze przed ogłoszeniem jego nazwiska i zrobimy to ponownie w kolejnych dniach – dodaje.