„Odchodzę na własną prośbę, bo formuła mojej współpracy z Chorwacką Wspólnotą Turystyczną się wyczerpała" - napisała Puszczewicz w komunikacie rozesłanym w imieniu Wspólnoty. "Praca dla chorwackiej turystyki była dla mnie ogromnym zaszczytem. Zostawiam za sobą rezultaty lepsze o 8% niż w rekordowym 2019 roku i ponad 4% lepsze niż w 2021 roku. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w realizacji tej misji. Dzięki Waszemu wsparciu udało się zrealizować, podczas mojej 5 letniej służby, wszystkie założone cele. Nadszedł czas na nowe wyzwania. Jestem pewna, że nasze drogi zawodowe wkrótce znowu się przetną. Przedstawicielstwo będzie kontynuowało swoją dotychczasową działalność na rynku polskim. Zostawiam je do wyboru nowego dyrektora w pewnych i profesjonalnych rękach moich dotychczasowych Współpracownic Agnieszki Stasiak i Małgorzaty Kowalskiej”.

Czytaj więcej

Chorwacja: Mamy najlepszy wynik w turystyce nad Morzem Śródziemnym. Pomogli Polacy

Puszczewicz dwukrotnie wygrała konkurs na prowadzenie przedstawicielstwa Wspólnoty w Polsce. Jeszcze pod koniec poprzedniej kadencji, we wrześniu 2021 roku złożyła rezygnację. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nie znajdowała wspólnego języka i poparcia dla swoich koncepcji w kierownictwie Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej. Konflikt udało się jednak zażegnać i Puszczewicz zdecydowała się kontynuować pracę na rzecz Wspólnoty przez kolejną kadencję. Szybko odżyły jednak stare problemy, stąd ponowienie decyzji o odejściu.

Puszczewicz była niezwykle aktywną uczestniczką życia branży turystycznej w Polsce, stąd zaskarbiła sobie jej sympatię. Dała się poznać jako rzutka, wymagająca i merytoryczna organizatorka promocji turystycznych walorów Chorwacji. Według najnowszego podsumowania, w tym roku do Chorwacji wyjechało ponad milion turystów z Polski. Ta liczba została przekroczona już we wrześniu, a więc o półtora miesiąca wcześniej niż w również znakomitym pod tym względem roku 2021.

Nowy konkurs na stanowisko dyrektora przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce podejmie Rada Turystyczna na czele z minister turystyki i sportu Republiki Chorwacji Nikolią Brnjac.