Najwięcej noclegów zrealizowano w województwach istryjskim (23,5 mln), splicko-dalmatyńskim (15,5 mln) i primorsko-gorańskim (15,3 mln). Kolejne miejsca zajęły regiony: zadarski (12,7 mln), szybenicko-kniński (5,9 mln) i dubrownicko-neretwiański (5,4 mln). Miastami, które przyciągnęły najwięcej odwiedzających były: Zagrzeb (638 tys. przyjazdów), Rovinj (549 tys.), Dubrownik (543 tys.), Split (529 tys.) i Poreč (431 tys.).
- Mimo wyzwań pandemii Chorwacja osiągnęła najlepszy wynik turystyczny w basenie Morza Śródziemnego - mówi cytowany w komunikacie dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Kristjan Staničić. - To efekt konsekwentnej i ciężkiej pracy wszystkich pracowników sektora turystycznego. Podejmując szybkie i skoordynowane działania zapewnili oni naszemu krajowi status bezpiecznej i dobrze przygotowanej destynacji. W 2022 wchodzimy z ogromnym optymizmem, ale również z planami zakładającymi realizację 90 procent ruchu turystycznego z rekordowego 2019 roku. Będziemy nadal pozycjonować Chorwację jako bezpieczny i zrównoważony kraj. Planujemy to osiągnąć dzięki celowanym kampaniom marketingowym i informacyjnym, które będą prowadzone przez cały rok z uwzględnieniem sytuacji epidemicznej na każdym z rynków.
- Oprócz bezpieczeństwa, zwłaszcza w dobie pandemii, goście coraz częściej biorą pod uwagę zrównoważony rozwój, co staje się dla nich dodatkową zachętą do podróżowania - mówi minister turystyki i sportu Chorwacji Nikolina Brnjac, cytowana w komunikacie. - Aby bardziej podkreślić nowy strategiczny kierunek rozwoju chorwackiej turystyki, ministerstwo uruchamia specjalną platformę w języku angielskim poświęconą właśnie tej tematyce. Znajdą się tam informacje o ważnych dokumentach, źródłach finansowania, projektach, dobrych praktykach i certyfikatach ekologicznych, a także o innych ważnych działaniach podejmowanych przez podmioty.
W ramach tego projektu stworzono również specjalne oznaczenie dla zrównoważonego rozwoju turystyki chorwackiej "Croatia Naturally Yours" (chorw. Hrvatska Prirodno Tvoja).