Akcję wspólnie ogłosili wiceprezydent kraju, Ministerstwo Turystyki i Stowarzyszenie Hotelarzy i Biur Podróży Dominikany Asonahores. Chodzi o to, by wszystkie osoby, które obsługują gości, były odporne na koronawirusa.

Czytaj więcej

Dominikana ubezpieczy każdego turystę od covidu

- Turystyka Dominikany odradza się najszybciej na świecie, a dzięki szczepieniom poprawimy bezpieczeństwo wszystkich, którzy w niej pracują i zapewnimy zdrowie odwiedzającym nas turystom – mówi minister turystyki, cytowany w informacji prasowej.

Dotąd pełną dawką zaszczepiło się 4,5 miliona z 10,4 miliona mieszkańców Dominikany.

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku do Dominikany przyjechało ponad 2,4 miliona turystów. Ministerstwo szacuje, że do końca roku kraj odwiedzi jeszcze 2,5 miliona.

Średnie obłożenie hoteli wynosi 69 procent i wraz ze zbliżającym się szczytem sezonu, przypadającym na europejska zimę, powoli rośnie.

Czytaj więcej

Za Dominikaną rekordowy tydzień. Masowy najazd turystów

W pierwszym półroczu przychody z turystyki wyniosły 2,5 miliarda dolarów. Od czasu pandemii do pracy w tej branży wróciło 63 tysiące ludzi, a kolejne 30-40 tysięcy odzyskało zatrudnienie w branżach związanych pośrednio z turystyką.