Powstają nowe targi turystyczne w Warszawie. "Największe w Polsce"

Chcemy stworzyć największe targi turystyczne w kraju. Branży turystycznej, poszkodowanej w niekończących się od dwóch lat kryzysach, to się po prostu należy - mówią prezesi Międzynarodowych Targów Poznańskich i Polskiej Izby Turystyki, którzy podpisali dzisiaj list intencyjny w tej sprawie.

Publikacja: 28.04.2022 12:18

Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Tomasz Kobierski (z lewej) i prezes Polskiej Izby Turysty

Prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Tomasz Kobierski (z lewej) i prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski podpisują list intencyjny w sprawie stworzenia tragów turystycznych w Warszawie

Foto: Nelly Kamińska

Grupa Międzynarodowe Targi Poznańskie, największa firma targowa w kraju, i Polska Izba Turystyki, najstarszy samorząd gospodarczy branży turystycznej, podpisały dzisiaj podczas organizowanej przez serwis Turystyka.rp.pl i "Rzeczpospolitą" konferencji "Spotkanie Liderów Turystyki - edycja Wiosna 2022" list intencyjny, w którym deklarują połączenie sił, by wspólnie stworzyć nowe targi turystyczne z siedzibą w Warszawie.

- To będzie największe spotkanie branży turystycznej w Polsce - deklarują prezesi Tomasz Kobierski (MTP) i Paweł Niewiadomski (PIT), którzy uroczyście złożyli podpisy pod dokumentem. Impreza odbędzie się wiosną przyszłego roku w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki. Przyszli organizatorzy nie zdradzają jeszcze, pod jaką nazwą targi będą funkcjonować. Wiadomo tylko, że wydarzenie ma mieć podwójny charakter - częściowo stricte branżowy, a częściowo przeznaczony dla publiczności. Towarzyszyć im będą konferencje i spotkania poświęcone problemom turystyki, a także bogaty program imprez dla odwiedzających.

- Na mapę świata szybko po pandemii wracają renomowane imprezy turystyczne. Tylko Warszawa pozostaje trzeci rok na tej mapie białą plamą – tłumaczy Niewiadomski. – Nie ma powodu, aby stolica dużego, obdarzonego wspaniałą przyrodą, zabytkami, folklorem i kuchnią – żeby wymienić tylko najważniejsze atuty – kraju, pozostawała na uboczu. Duże, dobrze zorganizowane targi, skupiające najciekawszych wystawców z kraju i z zagranicy nam się po prostu – cytując klasyka – należą.

- Z powodzeniem organizujemy od lat w Poznaniu targi Tour Salon – mówi Kobierski. – Dzięki temu doświadczeniu i współpracy z PIT możemy zorganizować w Warszawie największą branżową imprezę w Polsce, która wzmocni i zintegruje osłabioną kryzysami wywołanymi najpierw pandemią, a później wojną Rosji z Ukrainą, branżę turystyczną.

Zwraca uwagę, że turystyka jest jedną z branż najbardziej dotkniętych przez pandemię. Teraz boryka się z kolejnymi problemami – inflacją, która sprawia, że wiele osób rezygnuje z wyjazdu, i wojną toczącą się za wschodnią granicą, z obawy przed którą z kolei wielu turystów z innych państw odwołuje przyjazd do Polski.

Ostatnie targi turystyczne w Warszawie odbyły się w listopadzie 2019 roku. Ich organizatorem była spółka MT Targi. Spółka w pandemii sprzedała jednak prawa do marki TT Warsaw - razem z markami EuroGastro i WorldHotel - spółce Ptak Warsaw Expo z Nadarzyna. Ten organizator, jak wynika z jego strony internetowej, planuje przeprowadzić TT Warsaw od 24 do 26 listopada 2022 roku, w tym samym czasie, co swoją własną imprezę pod nazwą World Travel Shaw - Największe Targi Turystyczne. 

Popularne Trendy
Turystyczni blogerzy stają w szranki. „Odkrywamy niezwykłe polskie miejsca”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Popularne Trendy
Idealne wakacje Polaka? Plaża, all inclusive i animacje dla dzieci
Popularne Trendy
Polska zaprasza na rowery, kajaki i wędrówki. Nowa promocja w Niderlandach
Popularne Trendy
Hiszpania ma problem z pensjami w turystyce. Kobiety zostają w tyle
Popularne Trendy
Anna Ptak nową prezeską turystyki dziecięcej w Polskiej Izbie Turystyki