28 krajów planuje wakacje na Wyspch Kanaryjskich. Polaków będzie tym razem mniej

1929 lotów tygodniowo z 122 kierunków w 28 krajach przewidują linie lotnicze na najbliższy sezon letni odnośnie do Wysp Kanaryjskich. Lokalna organizacja promocyjna wesprze niektóre pieniędzmi na reklamę.

Publikacja: 25.01.2023 10:14

Wakacje planują spędzić na Wyspach Kanaryjskich goście z 28 krajów

Wakacje planują spędzić na Wyspach Kanaryjskich goście z 28 krajów

Foto: Aleksander Kramarz

Na niedawno zakończonych targach turystycznych Fitur w Madrycie minister turystyki Wysp Kanaryjskich Yaiza Castilla przedstawiła przewidywania dotyczące tegorocznego sezonu letniego. Opisuje go hiszpański portal Tourinews. Archipelag ma być połączony lotniczo ze 122 kierunkami w 28 krajach, co oznacza, że tygodniowo będzie przylatywać tam 1929 samolotów.

Czytaj więcej

Barcelona podnosi podatek turystom. Woli mniej, ale za to zamożniejszych gości

Minister twierdzi, że gdyby nie wojna w Ukrainie, sytuacja mogłaby być jeszcze lepsza, ale z siatki połączeń wypadło kilka miast. Zmniejszyła się też liczba operacji z Polski, ale za to pojawiły się kierunki francuskie, włoskie, hiszpańskie i niemieckie.

Jak podkreśla Castilla, region poczynił ogromne postępy w dywersyfikowaniu rynków źródłowych, niedawno udało się nawet wprowadzić loty z Islandii i Stanów Zjednoczonych.

Pozyskiwanie kolejnych połączeń to duże wyzwanie, dlatego do nawiązywania nowych relacji z przewoźnikami i touroperatorami wykorzystywane są między innymi targi Fitur. Tam też podpisywane są umowy na prowadzenie wspólnych działań marketingowych. W tym roku spotkania odbyły się z przedstawicielami Iberii Express, Lufthansy, eDreamsu, Air Europy, Grupy TUI, Bookinga, Ryanaira, Eurowingsu, easyJetu, Jet2 czy Vuelinga. To właśnie te firmy obsługują lub sprzedają loty na Kanary.

W 2022 roku Turismo de Islas Canarias, organizacja odpowiadająca za promocję turystyczną Wysp Kanaryjskich, prowadziła intensywne działania promocyjne. W sumie jej reklamy zyskały prawie 2 miliardy odsłon, o 119 procent więcej niż rok wcześniej. Łącznie organizacja zrealizowała 9 tysięcy kampanii, o 70 procent więcej. Można było je oglądać na 20 rynkach.

Czytaj więcej

Władze Teneryfy mają dość - drakońskie kary za popularne przewinienia na plaży

W 2022 roku Turismo de Canarias sponsorowało 209 wydarzeń o charakterze turystycznym, sportowym, kulturalnym, gastronomicznym, rekreacyjnym, zawodowym lub akademickim, na co wydało prawie 9 milionów euro, czyli więcej niż w 2021 roku, kiedy 190 wydarzeń było dofinansowanych kwotą około 5 milionów euro.

Nowe Trendy
Florencja uwalnia mury przed sklepami od towarów. „Koniec szpecenia ulic”
Biura Podróży
Drogie wakacje singli. Płacą nawet 90 procent więcej niż pary
Nowe Trendy
Liderem światowej turystyki jest Paryż, ale zbliżają się Pekin i... Warszawa
Biura Podróży
Agenci turystyczni: W razie upadłości biura podróży, nasza prowizja musi być pewna
Biura Podróży
TUI chętnie widziałby u siebie strategicznego inwestora. Za rosyjskiego oligarchę