Rafał Szlachta to – jak podaje Wikipedia – urodzony w 1977 roku w Krakowie biznesmen, dyplomata, międzynarodowy działacz sportowy, doktorant na Uniwersytecie Warszawskim, trener klasy mistrzowskiej, były zawodnik sportów walki, wielokrotny mistrz Polski i wicemistrz Europy. Ma 14 stopień khan muaythai.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W latach 2000-2001 w Urzędzie Kultury Fizycznej i Sportu uzyskał tytuł zawodowy menedżera sportu i menedżera organizacji imprez sportowych. Uczył się też na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku turystyka i rekreacja w latach 1997-2001. Obecnie robi doktorat z zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim.

Pełni liczne funkcje w organizacjach sportowych. Jest między innymi prezesem Polskiego Związku Muaythai, prezesem Fundacji Polska Tajlandia, prezesem Polskiego Zrzeszenia Muaythai i wiceprezesem Światowej Federacji Muaythai IFMA z siedzibą w Tajlandii.

Od 1999 do 2009 roku był organizatorem wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W 2009 roku otworzył pierwszą w Krakowie restaurację tajską, która jak podaje Ministerstwo Rozwoju „cieszy się dużą popularnością do dzisiaj”. Wśród osiągnięć Szlachty biuro prasowe wymienia też współorganizowanie „Dni Tajlandii” na Bulwarach Wiślanych w Warszawie w 2017 roku i na Krakowskim małym rynku w 2016 roku. W 2015 roku zorganizował zjazd mniejszości tajskiej w Polsce w Krakowie. Od 2012 do 2019 roku był uczestnikiem i mówcą Sportaccord Convention. Rafał Szlachta był wielokrotnie nagradzany min: przez ambasadorów Królestwa Tajlandii za szerzenie tajskiej kultury, turystyki i sportu w Polsce.

CZYTAJ TEŻ: Ewa Pawlak-Lewandowska odwołana z departamentu turystyki