Nowe zasady weszły w życie 26 lipca. Niezaszczepieni pracownicy branży turystycznej muszą w każdy poniedziałek, a potem najpóźniej w czwartek, zrobić badanie w kierunku kororonawirusa. Dotyczy to również pracowników gastronomii – opisuje grecki portal branży turystycznej Greek Travel Pages.

CZYTAJ TEŻ: Czytelnicy mieli rację! Zatoka Wraku otwarta, choć z ograniczeniami

Pierwsze badanie, co poniedziałek, to test do zrobienia samodzielnego, a drugie, to szybki test antygenowy. O ile ten pierwszy będzie można dostać bezpłatnie w aptekach, za ten drugi trzeba już będzie zapłacić.

Wyniki należy przedstawiać pracodawcy i zarejestrować je w systemie monitorowania pracowników (Ergani), na który wchodzi się przez rządową stronę www.gov.gr podając numer ubezpieczenia społecznego.

Z informacji podawanych przez greckie media wynika, że w ten sposób rząd chce nakłonić niezaszczepionych do przyjęcia preparatu chroniącego przed covid-19.

ZOBACZ TEŻ: Grecja: Jak zachęcić do szczepienia się? Bonem na wakacje

""

Przez Grecję przelewają się protesty antyszczepionkowców. W tym w Salonikach, 21 lipca, udział wzięło, jak podaje agencja AFP, pięć tysięcy ludzi. Fot. AFP

turystyka.rp.pl

WARTO: Turcja szczepi turystykę – od kelnera do dyrektora hotelu