Koronawirus – z Emirates podróżujesz najbezpieczniej

Fot. materiały prasowe Emirates

Emirates to najlepsze linie lotnicze na świecie pod względem bezpieczeństwa podróży w czasie pandemii – wynika z badania Safe Travel Barometer.

Spośród ponad 230 ocenionych linii lotniczych Emirates najlepiej dbają o bezpieczeństwo zdrowotne pasażerów – wynika z badania Safe Travel Barometer, które monitoruje i porównuje działania przedsiębiorstw turystycznych w czasie pandemii.

Przy ocenie liczy się między innymi, jak często dezynfekowany jest samolot, czy linia lotnicza wymaga od pasażerów wypełnienia deklaracji zdrowia, mierzy im temperaturę i daje maseczki i czy obsługa ma obowiązek zasłaniania ust i nosa. Emirates dostały notę 4,4 (najlepsza to 5). Za nimi uplasowały się Etihad Airways z wynikiem 4,3 i Qatar – 4,2. Najbezpieczniejszymi liniami lotniczymi z Europy okazały się Lufthansa, Air France i Iberia – wszystkie z notą 4,1.

CZYTAJ TEŻ: Emirates mierzą temperaturę i rozdają zestawy higieniczne

Jak czytamy w komunikacie biura prasowego Emirates, przewoźnik rozdaje pasażerom bezpłatne zestawy higieniczne i za darmo ubezpiecza na wypadek zachorowania na covid-19 (jeśli choroba zostanie zdiagnozowane podczas podróży, poza miejscem zamieszkania, polisa pokrywa koszty leczenia do 150 tysięcy euro i koszty kwarantanny w wysokości 100 euro dziennie przez 14 dni), zapewnia środki ochrony osobistej personelowi pokładowemu i pracownikom lotniska, ma elastyczne zasady rezerwacji, ponadto zainstalował bariery ochronne przy stanowiskach odpraw i imigracyjnych, podczas lotu co 45 minut czyści i dezynfekuje toalety.

Za najlepsze pod względem procedur zdrowotnych lotniska uznano natomiast Hamad w Ad-Dausze, londyńskie Heathrow, singapurskie Changi, Abu Dhabi i Dubai – wszystkie dostały ocenę 4,4. Tu liczyło się między innymi, czy pasażer może samodzielnie, bez kontaktu z obsługą nadać bagaż i odprawić się, czy może wykonać szybki test na koronawirusa po przylocie i czy pracownicy noszą maseczki.

ZOBACZ TAKŻE: Emirates: Zanim wejdziesz na pokład, zrobią ci test na covid-19

W kategorii hotele w pierwszej trójce znalazły się Sheraton, Wynn Resorts i Marriott, w kategorii parki rozrywki Shanghai Disneyland Park, Universal Orlando Resort na Florydzie i Alton Towers w Wielkiej Brytanii, a w kategorii armatorzy BC Ferries, Stena Line i Norwegian Cruise Line.

Narzędzie Safe Travel Barometer opracowała spółka Safe Travel Technologies. Ocenia ono w sumie ponad 2 tysiące firm turystycznych w 10 kategoriach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Kampania wyborcza nie sprzyja odmrażaniu turystyki

Wiele wskazuje, że 1 lipca będzie datą zwrotną w odmrażaniu turystyki w Europie. Tylko ...

LOT: Dzisiaj 18 rejsów odwołanych

Pięć wylotów z Warszawy, trzy z innych miast i trzynaście przylotów do Warszawy – ...

Przychody niemieckich agentów turystycznych wyraźnie spadły

O 23,3 procent zmniejszyły się w lutym przychody niemieckich agentów w porównaniu z tym ...

Pracownik służby zdrowia pobiera wymaz od turysty na przejściu granicznym w Promachonas

Wjazd lądem do Grecji tylko z negatywnym testem na covid-19

Turyści wjeżdżający do Grecji przez Promachonas na granicy z Bułgarią będą musieli od 14 ...

Betlej: Z biur podróży wyparowało 90 milionów złotych

Mimo że popyt na wycieczki rośnie, zyski biur podróży maleją. Zbyt duża liczba ofert ...

Majówka napędziła we Wrocławiu pasażerów

W kwietniu przez wrocławskie lotnisko przewinęło się o 18,6 procent pasażerów więcej niż przed ...