Wrocław – w styczniu wyraźnie urosły czartery

Fot. materiały prasowe

W pierwszym miesiącu roku ruch czarterowy w Porcie Lotniczym Wrocław wzrósł o ponad 14 procent.

Liczba pasażerów, którzy wylecieli z Wrocławia samolotami wyczarterowanymi przez biura podróży, wzrosła w styczniu o 14,7 procent w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku – podaje Port Lotniczy Wrocław w komunikacie.

Najpopularniejszym kierunkiem była turecka Antalya, turyści chętnie latali też na Zanzibar (w tym roku loty czarterowe na tę wyspę dostępne są tylko z Wrocławia lub Warszawy) i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ponadto biura podróży operujące ze stolicy Dolnego Śląska oferują trzy kierunki w Egipcie i dwa na Wyspach Kanaryjskich, a nowością sezonu zimowego jest Teneryfa.

CZYTAJ TEŻ: Z Wrocławia loty do czterech nowych miejsc

– Wyraźny wzrost ruchu czarterowego pokazuje, że oferta jest dobrze dobrana do oczekiwań podróżnych – mówi prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś, cytowany w komunikacie. – Utrzymuje się również bardzo duże zainteresowanie kierunkami śródziemnomorskimi z oferty tanich przewoźników. Podróżni wybierają się tam na kilka dni lub na tydzień – dodaje.

Wśród nich największym powodzeniem cieszyły się Alicante, Malta, Rzym, Mediolan i Palermo, wszystkie obsługiwane przez Ryanaira. Z początkiem lutego do rozkładu wróciło połączenie Wizz Aira do Bari.

ZOBACZ: Z Wrocławia do Bari już nie tylko latem

W letniej siatce połączeń, która wejdzie w życie pod koniec marca, znajdą się dwie nowości tanich linii – Cagliari i Zaporoże – szóste już połączenie z Wrocławia na Ukrainę.

Stabilnie rosną sieciowe połączenia międzynarodowe – w styczniu o 1,7 procent. Najwięcej pasażerów przewozi Lufthansa na trasach do Frankfurtu i Monachium, najlepiej wypełnione samoloty mają natomiast Air France na trasie do Paryża i KLM do Amsterdamu.

Z Wrocławia można też polecieć SAS-em do Kopenhagi, Swissem do Zurychu czy LOT-em do Warszawy – w styczniu z tego ostatniego połączenia skorzystało o 9,3 procent więcej pasażerów niż rok temu.

– Już od dłuższego czasu obserwujemy, że rośnie liczba podróży do największych europejskich portów przesiadkowych. W ostatnich latach co roku oferta wrocławskiego portu wzbogacała się o kolejny tego rodzaju kierunek – podkreśla Dariusz Kuś.

W tym roku będzie nim Oslo-Gardermoen, najważniejsze lotnisko stolicy Norwegii, dokąd 30 marca zacznie latać Norwegian.

W pierwszym miesiącu roku wrocławskie lotnisko obsłużyło łącznie 226 tysięcy podróżnych, o 0,4 procent więcej niż w styczniu 2019 roku, zaś w całym minionym roku ponad 3,5 miliona, o 6 procent więcej niż w 2018.

CZYTAJ: Bardzo dobry rok lotniska we Wrocławiu

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tanger wystartował z autopromocją

Pierwsze regionalne targi turystyczne w mieście nad Cieśniną Gibraltarską mają otworzyć szerzej tę bramę ...

Na Malediwach powstał megakompleks turystyczny

W czerwcu pierwszych gości przyjmie Crossroads Maldives, który ma być największym kompleksem turystycznym na ...

Turyści szturmują Wielką Brytanię

Na Wyspy w te wakacje napłynęła rekordowa liczba turystów. Sami Brytyjczycy z kolei mniej ...

TFG: Co trzeci klient biur podróży poleciał czarterem

Od styczna do końca września biura podróży obsłużyły 6,2 miliona podróżnych. To o 14 ...

Stan wyjątkowy na Malediwach

Lider opozycji Mohamed Nasheed zaapelował do Stanów Zjednoczonych i Indii, aby pomogły usunąć z ...

Powstała polska sieć krajowych połączeń autobusowych

Ośmiu krajowych przewoźników powołało Polonus Partner, sieć krajowych połączeń do 250 miejscowości. Do dyspozycji ...