Zima na Lotnisku Chopina: Czarterem do kurortu

Fot. D. Kłosiński

W sezonie zimowym z największego polskiego lotniska będzie można polecieć między innymi do Dubaju, Ad-Dauhy i Stambułu, a także do hiszpańskich, tureckich i egipskich kurortów.

W zimowej siatce Lotniska Chopina znalazły się połączenia Emirates do Dubaju i Turkish Airlines do Stambułu – informuje w komunikacie Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, które zarządza stołecznym portem. Pod koniec roku na Lotnisko Chopina powróci Qatar – z tym przewoźnikiem będzie można wybrać się bezpośrednio do Ad-Dauhy. Z kolei PLL LOT mają w planach wznowienie połączenia do Sri Lanki. W sezonie zimowym jedyną europejską nowością będzie połączenie LOT-u do Ostrawy.

CZYTAJ TEŻ: Lotnisko Chopina ma nowe poczekalnie

Lotem czarterowym z biurem podróży będzie można wybrać się do Egiptu (Marsa Alam, Hurghada, Szarm el-Szejk), Turcji (Antalya, Bodrum), która w ubiegłym roku była najpopularniejszym kierunkiem czarterowym (376 tysięcy podróżnych), na Wyspy Kanaryjskie (Gran Canaria, Fuerteventura, Teneryfa), portugalską Maderę, tunezyjską Dżerbę i tanzański Zanzibar.

Bardzo prawdopodobne są także loty do Kenii, Omanu, Dominikany, na Kubę i Wyspy Zielonego Przylądka. To, czy biurom podróży uda się uruchomić te połączenia, zależy jednak od sytuacji epidemicznej, przepisów Polski i krajów docelowych, a także nałożonych restrykcji i obostrzeń.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemcy i Brytyjczycy cofają ostrzeżenia przed Kanarami

Niemiecki MSZ zniosło ostrzeżenia przed wyjazdami na Wyspy Kanaryjskie. – To świetna wiadomość dla ...

Prezes PIT: Ustawa wielu wątpliwości

Niejasne sformułowania, nieprecyzyjne rozwiązania, słabe mechanizmy kontroli – podczas konferencji zorganizowanej przez Turystyke.rp.pl prezes ...

Tajemnicza śmierć Polki w Egipcie

Pod tym tytułem portal fakt.pl zamieścił informację o 27-letniej Polce ze Zgorzelca, która zmarła ...

Wakacyjny Ekspert już w sieci

Adresy agentów turystycznych i porady dla ich klientów znalazły się na udostępnionej właśnie w ...

Dwie oferty na budowę pasa na Krywlanach

Dwie oferty wpłynęły w przetargu na budowę pasa startowego na lotnisku Krywlany w Białymstoku. ...

Lotniska Orlando i Fort Lauderdale czekają na Irmę

Porty lotnicze Orlando i Fort Lauderdale będą zamknięte od soboty wieczorem – poinformowała telewizja ...